Józef Bem. Bohater wiecznych nadziei

Így élt Bem József
biografia historia
historia
borys_ru

István Kovács, wybitny węgierski historyk, poeta i powieściopisarz, także dyplomata, pisząc tę książkę, wykorzystał różnorodne źródła z epoki – pamiętniki, relacje, listy, a także bogate zasoby archiwów Budapesztu, Lwowa i Wiednia. Dzięki temu mógł precyzyjnie i kompetentnie przedstawić bieg życia generała Józefa Bema, świetnego stratega, odnoszącego błyskotliwe zwycięstwa militarne, i utalentowanego polityka, starającego się przywrócić pokój między zwaśnionymi narodami Siedmiogrodu.
W pracy tej dociekania wnikliwego historyka idą w parze z walorami pisarskiego warsztatu. Autor z talentem pisarza batalisty, barwnie opisuje bitwy stoczone pod dowództwem generała Józefa Bema.
Książka jest adresowana nie tylko do historyków. Przeczytają ją z zainteresowaniem wszyscy, którym bliskie jest wspólne dziedzictwo narodów polskiego i węgierskiego.

źródło opisu: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=110

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=110