Net art

Wydawnictwo: Rabid
internet a sztuka
sztuka
Ktrzn Jnt

Net art jest sztuką, dla której Internet jest zarówno medium, jak i środowiskiem wystawienniczym. Artysta projektuje konteksty nawigacyjne, pozostawiając odbiorcy wybór ścieżki percepcyjnej. Dzieło nie znika, choć jest niematerialne i procesualne. Ulega podziałowi na treść i interfejs, a w procesie odbioru wnika do naszej prywatnej przestrzeni informacyjnej…

źródło opisu: http://www.rabid.pl

źródło okładki: http://www.rabid.pl

Ania | 2015-11-02

Fragmenty, które przeczytałam nie zachwyciły mnie. Być może porostu dlatego że nie jest to tematyka w jakiej czuję się dobrze. Powodem może być także to ,że jest tu użyte bardzo wiele wyrazów typowych dla komputerowców zamiast krótkiego i prostego wyjaśnienia dla każdego. Mimo tego więc ,że znam niektóre z omawianych tu wyrażeń niekiedy mam wrażenie ,że nic kompletnie nie rozumiem z przeczytanego dopiero co tekstu.