83-7015-746-7
religia
Ryfka

Ks. Prałat Aleksander Woźny (1910-1983) słynął jako świątobliwy, gorliwy kapłan, znakomity kaznodzieja, niestrudzony spowiednik i rekolekcjonista. Drogi to zbiór nauk rekolekcyjnych. Choć wygłoszone do kobiet, zawierają przesłanie uniwersalne dla każdego wierzącego, zawsze aktualne, bo oparte na Ewangelii. Mogą stać się drogowskazem dla osób pragnących pogłębienia życia duchowego, uświadamiają, co to znaczy "brać na serio Ewangelię" (dewiza ks. A. Woźnego). "Każde jego słowo, każda myśl niosą ze sobą takie bogactwo duchowych treści, że zmuszają do osobistych przemyśleń, do rewizji własnego życia. Lektura rozważań rekolekcyjnych ks. Aleksandra Woźnego staje się niezwykłą duchową przygodą. To są prawdziwe rekolekcje! To jest słowo Boże przekazywane z serca do serca, które podtrzymuje na duchu, umacnia, wspiera i pokazuje drogę. Głoszone przed laty nauki rekolekcyjne trafiają do serc i umysłów ludzi, którzy i dzisiaj szukają nie tyle nauczycieli, co raczej świadków wiary. Takim świadkiem wiary był na pewno ksiądz Aleksander Woźny."

Z posłowia ks. Macieja K. Kubiaka.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/20309

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/20309