Zaginiona dziewczyna

Wydawnictwo: G+J
7,43 (601 ocen i 137 opinii)
tłumaczenie
Magdalena Koziej
Gone Girl
Gillian Flynn
DarkFantasy

Inne wydania

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia ma w sobie wiele goryczy - ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku...

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę
ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia ma w sobie wiele goryczy - ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, gdzie w takim razie podziewa się jego cudowna żona?

Wciąga i zmusza do czytania z siłą czystego, lecz wstrętnego narkotyku.
The Chicago Tribune

Autorka na nowo odkrywa małżeństwo jako baśń o cynicznej symbiozie.
Przeczytaj i pozostań singlem!.
Financial Times

Pokrętnie dobre.
Marie Claire

Mrożąca krew w żyłach, stylowa opowieść.
Elle

"Zaginiona dziewczyna" to arcydzieło opowiadające o małżeństwie, w którym bardzo, ale to bardzo źle się dzieje. Z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki, w świetnym stylu Gillian Flynn tworzy wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą, który potwierdza jej status jednej z najlepszych pisarek, uwielbianej zarówno przez krytykę, jak i czytelników.

Gillian Flynn zadebiutowała powieścią "Ostre przedmioty", którą obsypano
najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka "Mroczny Zakątek" była bestsellerem "New York Timesa". Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listę najlepszych książek 2009 roku "Publishers Weekly", "New Yorkera" oraz "Chicago Tribune". Gillan Flynn uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

Mogą Ciebie również zainteresować

• Sekret Sonji
  • Zwykły człowiek
  • Tajemnica domu Helclów
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Oddam ci słońce

9,33 (3 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,9 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
talia44 | 2015-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Tyle zachwytów nad książką Gillian Flynn a mnie zupełnie nie porwała.
Rozwleczona,przegadana,z dużą ilością szczegółów,dygresji i powtórzeń,które niczego nowego nie wnoszą.Być może,gdyby była krótsza o połowę,to byłaby ciekawsza,a tak przez 650 stron wieje nudą.

Iwona | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Świetna! Pod każdym względem.

Najpierw trochę marudziłam, zastanawiałam się, co wszyscy w niej widzą. Ale już po kilku stronach nie można mnie było od książki oderwać. Wciągnęła mnie tak bardzo, że zaczynałam czytać o nieludzkiej porze - 5 rano (!!!)

Takie fajne małżeństwo. On przystojny, inteligentny, z poczuciem humoru, ona piękna, błyskotliwa, NIEZWYKŁA. Nadają na tych samych falach, rozumieją się w pół słowa. W piątą rocznicę ślubu Amy znika i wszystko wskazuje na to, że to sprawka jej męża Nicka. Ślady krwi odkryte w kuchni sugerują, że Amy mogła zostać zamordowana. Nick nie ma alibi, kłamie jak najęty, pogrąża się z każdym słowem, nieopatrznym gestem. No i powolutku zaczynamy odkrywać prawdę (?) o ich małżeństwie. Prawdę, która inaczej jest opisywana przez Nicka, inaczej przedstawia ją Amy w swoim dzienniku opisującym lata, miesiące, tygodnie i dni przed zniknięciem. Ale jedno jest pewne i niezmienne w obu relacjach – ich małżeństwu daleko do doskonałości. Wciąż...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo ciekawy i zaskakujący thriller. Po przeczytaniu zastanawiam się jak bardzo trzeba kogos nienawidzić by zrobic taką niewyobrażalną rzecz jaką zrobila tytułowa bohaterka książki. Niesamowita książka,która pokazuje nam fabułę z perpektywy Nicka oraz Amy. Zakończenie troszke mnie rozczarowało i poczułam niedosyt, że nie niema sprawiedliwości na tym świecie, ale cóż nie każda historia musi kończyć się happy endem. Dla Amy to może prawie szczęśliwe zakończenie, ale nie dla Nicka i nie dla mnie-czytelnika.

Wizzi | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Ostatnią książką, którą przeczytałam w roku 2014 jest "Zaginiona dziewczyna". Jest to pozycja z tzw. "popularnych" głównie dzięki filmowi z Benem Affleckiem. Głównymi bohaterami tej książki jest małżeństwo z pięcioletnim stażem. Małżeństwo przechodzi kryzys, przecież tyle się pozmieniało od chwili pierwszego spotkania. W dniu ich piątej rocznicy ślubu Amy znika. Pojawia się więc pytanie kto jest temu winny? Mąż, ktoś z jej dawnych prześladowców? A może to zniknięcie to tylko przykrywka? Tego nie będę zdradzać, bo warto samemu się tego dowiedzieć ;). A przyznam szczerze, że czytelnik tej książki jest w bardzo uprzywilejowanej pozycji, ponieważ o wszystkich wydarzeniach dowiaduje się pierwszy, zanim dowiedzą się pozostali bohaterowie. Ogólnie mówiąc książka mi się podobała, zaciekawiła mnie a teraz z przyjemnością obejrzę sobie adaptację filmową "Zaginionej dziewczyny".

lacerta | 2015-07-27
Na półkach: Zekranizowane, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2015

Czy książka mnie zaskoczyła? Nie. W jakiś dziwny sposób wyczuwałam dalszy ciąg historii. I chociaż moje przypuszczenia po kolei się sprawdzały to uważam, że autorka odwaliła kawał dobrej roboty.
Gillian Flynn stworzyła historię z pazurem, chociaż lekko zbyt rozwleczoną i zbyt wulgarną jak na mój gust. Początkowo ciężko było mi nie zgrzytać zębami, gdy czytałam rozwlekłe dygresje wtrącane przez autorkę. Pewnie dlatego, ciężko było mi się wciągnąć w historię. Na szczęście od drugiej części wszystko poszło gładko i "Zaginioną dziewczynę" wręcz wciągnęłam.
Głównie bohaterowie byli niepokojąco pokręceni i chyba dlatego tak interesujący.

Historia nie zaskoczyła mnie, była dość wulgarna i często zbyt rozwlekła. Pomimo tego bardzo miło spędziłam czas przy lekturze, co jest zasługą przyjemnego stylu autorki i interesujących postaci.

korcia | 2015-02-19
Przeczytana: 14 lutego 2015

Trzeba przyznać, że Gillian Flynn udało się stworzyć bardzo ciekawą i skomplikowaną historię, pełną zwrotów akcji. Świetnie mydli czytelnikowi oczy, wyprowadzając go w pole, by za chwilę kompletnie go zaskoczyć. Dałam się wciągnąć w tę historię, bardzo byłam ciekawa finału, który... Tego niestety nie mogę Wam zdradzić.

Książka pisana jest z punktu widzenia Amy i Nicka. Na początku obserwujemy reakcję mężczyzny na zaginięcie jego żony i jednocześnie czytamy pamiętnik Amy, w który opisuje swoje relacje z Nickiem od momentu jak się poznali niemal do dnia dzisiejszego. Trzeba przyznać, że Nick też często wspomina różne historie z ich przeszłości, jednak ich wersje nie zawsze są spójne. Po czyjej stronie jest prawda?

Napięcie w tej książce na przemian rośnie i opada, by znowu po chwili sięgnąć zenitu. Ogólnie historia jest bardzo ciekawa, ale nie mogło się obyć bez pewnego "ale", a mianowicie autorka starała się wykreować dla każdego z narratorów specyficzny styl i trzeba przyznać, że...

eMMali | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Jak to w każdym małżeństwie bywa...Nie jest za dobrze...Ale ta książka pokazuje to wybitnie. :) Jest tak przesiąknięta kłamstwem, ze aż podziwiam autorkę za jej wyobraźnię. Bardzo fajny thriller, pełen zwrotów akcji, nie jest nudny, ciągle coś się dzieje. Polecam, przeczytajcie. :)

Ewelina229 | 2015-02-10
Przeczytana: grudzień 2014

Zaczęłam czytać i przepadłam, jak dla mnie fenomen. Wciąga zachwyca i.... zaskakuje. Nic więcej nie będę dodawać, GORACO polecam, warto :)

izabela81 | 2014-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Autorka daje nam wgląd w niezwykle skomplikowaną psychikę dwojga żyjących pod jednym dachem ludzi. Widzimy, że nikt nie potrafi się tak kontrolować i ranić jak mąż i żona. W powieści tej nic nie jest oczywiste, ani takie jakby się wydawało. Przez cały czas mamy wrażenie, że coś tu jest nie tak. Mamy wrażenie, że niemal wszystko jest manipulacją i nic nie dzieje się bez celu. Nie ma tu postaci złych ani dobrych, nie ma winnych ani niewinnych. Każdy ma coś za skórą. A za błędy trzeba będzie odpowiedzieć. Autorka pokazuje, że intencje nie zawsze są krystalicznie czyste. Flynn, w sposób umiejętny i realistyczny pokazuje nam obraz współczesnych Stanów Zjednoczonych. Ale pamięta o tym, co w thrillerze najważniejsze: zwrotach akcji, budowaniu napięcia, tworzeniu atmosfery niepokoju i niepewności. To rewelacyjny niepokojący thriller połączony z dramatem psychologicznym, sensacją i kryminałem, który trzeba przeczytać! Dodam, iż na podstawie książki nakręcono film, który można zobaczyć już...

aerien | 2013-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2013

Bardzo dobra zajmująca historia, czyta się sama. Nie zaskoczyła mnie jednak tak, jak się spodziewałam - pewnych rzeczy niestety się domyśliłam, i to za szybko. Ale świetna językowo, zgrabna rzecz, naprawdę warto przeczytać.

Na półkach