Nowe życie Tildy Bengtsson

Wydawnictwo: Czarna Owca
Botilda Bengtsson nya liv
978-83-63010-19-5
galmir

Kiedy sześcioletnia Tilda Bengtsson dowiaduje się, że rodzice się rozwodzą, nie bardzo rozumie dlaczego mama i tata nie mogą być razem. Rodzice sprzedają wspólny dom i kupują oddzielne mieszkania. Tilda musi zostawić wszystko, co tak dobrze zna i zamieszkać na przemian, tydzień u mamy, tydzień u taty. Co czuje Tilda kiedy musi podzielić swoje ulubione pluszaki między dwa domy? Jak to jest...

Co czuje Tilda kiedy musi podzielić swoje ulubione pluszaki między dwa domy?
Jak to jest tęsknić za tatą podczas pobytu u mamy, albo tęsknić za misiem, który akurat został u taty?
Książka składa się z trzech części: „Nowe życie tildy Bengtsson”, „Tilda i ta głupia Sofi” oraz „Tilda Bengtsson i młodszy brat”.
Tilda bardzo chce, by jej rodzice znów byli razem, ale tata poznał Sofi, która z nim zamieszkała. Po pewnym czasie Tilda dowiaduje się, że będzie mieć młodszego brata…

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/czarna_owieczka/nowe_zyci...(?)

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

wioletowekruczki | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, Bookcrossing

Tilda to 6-letnia jedynaczka. Dziewczynka jest niezmiernie pomysłowa, pięknie bawi się ze swoimi pluszakami np. w szkołę, jednak trudno jej jest wyobrazić sobie dom bez mamy albo bez taty. Wcale nie dziwię się małej Tildzie i nie zazdroszczę sytuacji, w jakiej się znalazła. Jej rodzice rozwodzą się. Jakie to powszechne w dzisiejszych czasach! A jakie trudne do zrozumienia dla dzieci! One marzą tylko o jednym: żeby mama i tata byli razem. Jest to także największym pragnieniem Tildy, jednak jak to często w życiu bywa, to życzenie pozostaje tylko w sferze marzeń. Tilda próbuje zastosować kilka magicznych trików, aby zakląć rzeczywistość, ale na nic idą jej starania. Musi dostosować się do warunków, jakie oferują jej skłóceni rodzice. Czy Tilda poradzi sobie ze swoim "nowym życiem"? A jak poradzą sobie z Tildą dorośli? To jest historia bez happy endu, bo trudna sytuacja pozostaje trudną sytuacją. Można jednak złagodzić jej skutki. I o tym właśnie jest ta książka.

Wanda_Agnieszka | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

Książka ma oswajać dziecko z tematyką rozwodu rodziców.
Autorka niepotrzebnie wplątała do tematu wątki kościelne.
Przygnębiająca.
Nazwa wydawnictwa bardzo pasuje. Zdecydowanie "Czarna Owca" literatury dziecięcej.
Dwie gwiazdki za ładne wydanie i ilustrację.

letni_a | 2015-12-16
Na półkach: Przeczytane, Po szwedzku, 2015