Spowiedź

Wydawnictwo: W drodze
Die Beichte
83-7033-249-8
religia

To książka jednocześnie prosta i głęboka. Prosta być może dlatego, nie napisana przez teologa, nie obciążona teologiczną terminologią. Można się pokusić o stwierdzenie, że "Spowiedź" jest dziełem z zakresu teologii mistycznej, o treści wzniosłej, ważnej, trudnej, głębokiej, ale nie bójmy się nie jest to książka tylko dla teologa. Jest napisana językiem jasnym i precyzyjnym. Układ materiału...

Można się pokusić o stwierdzenie, że "Spowiedź" jest dziełem z zakresu teologii mistycznej, o treści wzniosłej, ważnej, trudnej, głębokiej, ale nie bójmy się nie jest to książka tylko dla teologa. Jest napisana językiem jasnym i precyzyjnym. Układ materiału jest przejrzysty i łatwy do zrozumienia dla każdego. To powoduje, że możemy tę książkę określić jako: prostą (w najlepszym tego słowa znaczeniu).

fr Karol Wielgosz

źródło opisu: http://wdrodze.pl/opis,411,Spowiedz_.html

źródło okładki: http://wdrodze.pl/opis,411,Spowiedz_.html

Dziś chodzenie do spowiedzi jest passe. I to nie w kategoriach religijnych ale ocen komercyjnych. Zamiast osobistego spowiednika trendy jest pochwalić się, że ma się osobistego terapeutę, z którym na symbolicznej kozetce za ogromne nieraz pieniądze spotkać się można raz w tygodniu lub nawet częściej, a na pewno jest się z nim w stałym kontakcie mailowym lub poprzez fejsa. Ale terapeuta to nie wszystko, dziś ma się też własnego astrologa, który stawia nam horoskop na konkretny dzień, tydzień, z którym też się umawia na rozmowę o przyszłości, zwłaszcza w kwestii podejmowanych decyzji, szczególnie spraw sercowych. Spędzenie czasu na portalach randkowych, typu sympatia czy badoo ma na celu poznanie kogoś kto jest przeznaczony dla mnie, ale z samej rozmowy nic może nie wyniknąć, nawet jeśli poznany obiekt jest interesujący i świetnie się z nim rozmawia. Teraz trzeba skonsultować to z wróżbitą, który jak mu podanym wymagane szczegóły jednoznacznie stwierdzi, czy powinniśmy się z tym...

Krzysztof Iwanicki | 2017-10-08
Tomek | 2016-07-04