Baśń o korsarzu Palemonie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Szczęśliwego Dzieciństwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
83-7212-610-0
jawora

Klasyka polskiej poezji dla dzieci, wspaniałe opowieści pełne przygód, niezapomniani bohaterowie.

źródło opisu: Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jana Brzechwy przedstawiać nie trzeba,ale chciałabym powiedzieć kilka słów o jego pięknej bajce ,,O korsarzu Palemonie.''

Sam wstęp:,,Płynie okręt przez odmęty,nie zwyczajny lecz zaklęty (...),wprowadza czytelnia w zaczarowany świat.

Dalej jest opis przygód groźnych piratów i...pogodne zakończenie. Okazuje się że Palemon nie jest Korsarzem ,ale dobrym królem,a cała wyprawa jest podróżą po żonę.

Książeczka kończy się wyborem żony: nie urodziwej i szczupłej,ale mądrej i miłej. Myślę że to zakończenie jest właściwie najważniejsze dla autora, jest celem do którego zmierzał : ukazaniu dzieciom co jest ważne,a co nie.

Baśń ta towarzyszyła mi w dzieciństwie i z całą odpowiedzialnością zachęcam do jej kupienia .

mimbla5 | 2014-09-22
Przeczytana: 18 września 2014

Po książce Brzechwy spodziewałam się wierszowanej historii na wysokim brzechwowskim poziomie. Nie spodziewałam się jednak tak zaskakującego zakończenia. Król Fafuła... - a sami przeczytajcie!

Aga_M | 2017-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2017