Dziecko dawnej Warszawy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Mansfield

Powieść jest zaproszeniem do spaceru po dawnej Warszawie tej z końca XIX wieku. Zachęca do odwiedzenia Saskiego Ogrodu i rodzimy bohaterów w mieszkaniu na rogu Trębackiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ukazuje zupełnie inne nie istniejące już miasto, gdzie na bramie parku widniała tabliczka, że Osobom źle ubranym i z paczkami, wstęp wzbroniony. Na kartach książki spotkamy intelektualistów, artystów i pisarzy.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1981

źródło okładki: własne