Teatr postdramatyczny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dramat Współczesny Interpretacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Postdramatisches Theater
83-7188-708-6
teatr

Wyraźna zmiana sposobu funkcjonowania teatralnych znaków z całą pewnością pozwala, żeby znaczące obszary nowego teatru określić jako "postdramatyczne". Jednocześnie pisane dziś teksty dla teatru, które nadal świadomie zachowują swoją naturę językowych tworów, mają zazwyczaj "już nie dramatyczną" postać. Odsyłając do pojęcia dramatu jako gatunku literackiego, tytuł niniejszej książki "Teatr postdramatyczny" sygnalizuje, że nadal istnieje ścisły związek i korespondencja między teatrem a tekstem, nawet jeśli w centrum mojego zainteresowania znajduje się dyskurs teatralny, zaś tekst pojawia się jedynie jako element, warstwa czy "materiał" scenicznej twórczości, a nie jej główny dysponent.

Fragment "Prologu"

źródło opisu: Księgarnia Akademicka, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jess | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

Książka jest czymś w stylu podręcznika do nauki o teatrze postdramatycznym. Lehmann dokładnie opisał zjawisko, które wciąż sprawia problemy z definiowaniem. Powołują się na niego wszyscy badacze.

Kamasz | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016