Z przełomu wieków, czyli literatury dzień powszedni (1990-2008)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
A--

Tom z przełomu wieków, czyli literatury dzień powszedni (1990–2008) zawiera szkice Janusza Termera drukowane w czasopismach lub w publikacjach zbiorowych poświęconych twórczości wybitnych pisarzy (Jarosława Iwaszkiewicza, Marian Pankowski, Teodor Parnicki i in.), parę wstępów do popularnych wydań klasyków, omówienia wybranych dzieł rodzimej i światowej prozy, poezji, dramatu i krytyki literackiej, nadto garść wspomnień o zmarłych literatach, a nawet listy prywatne.

źródło opisu: Adam Marszałek, 2009

źródło okładki: Adam Marszałek, 2009