Okładka książki Szatan z siódmej klasy

Szatan z siódmej klasy

Autor:
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
9788310120649
typ
papier
vandenesse
6.53 (9286 ocen i 453 opinie)

Opis książki

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Prawie każdy podchodzi do lektur jak do ognia, przynajmniej tak mi się wydaje. Dla mnie, mimo, ze uwielbiam czytać, czytanie obowiązkowych książek było prawie że torturą. Jednak dobrze się stało, ze "Szatan z siódmej klasy" nie był moją lekturą, bo pewnie nawet bym do niego nie sięgnęła. Dostałam ją w prezencie, gdy byłam jeszcze dzieckiem i po przeczytaniu jej byłam zauroczona. To była naprawdę dobra książka! Zagadka do rozwiązania i nastoletnia miłość to przepis na sukces tej powieści. Naprawdę polecam.

Ukochana lektura ze szkoły podstawowej. Wracałam do niej kilkakrotnie.

Powieść „Szatan z siódmej klasy”, która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako „Szatan” z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.
Większość akcji toczy się we wsi Bejgoła, gdzie mieszkał brat profesora Gąsowskiego, nauczyciela historii Adasia. Profesor poprosił Adasia o rozwiązanie tajemniczych kradzieży drzwi z dworku. Adaś pojechał wraz ze swoim nauczycielem do jego brata, ale głównie za sprawą jego bratanicy, w której Adaś podkochiwał się.

Chłopak próbował za wszelką cenę rozwikłać tę nurtującą zagadkę, choć było to niezmiernie trudne. Zaraz po przyjeździe wpadł na trop złodziei i szybko domyślił się, że chodzi tu o sprawę sprzed wielu lat. Z pamiętnika księdza Koszyczka, mieszkającego kiedyś u państwa Gąsowskich, dowiedział się, że cała historia rozpoczęła się podczas wojny napoleońskiej, kiedy do dworu zgłosili się dwaj francuscy żołn...

Asheraa | 2012-06-10
Przeczytana: 2009 rok

Książka, którą do dziś miło wspominam. Jest to powieść młodzieżowa, ale zawiera również elementy powieści detektywistycznej...i wciąga niemiłosiernie.

Wielu z nas nie raz pragnęło znaleźć prawdziwy skarb: może na plaży, lub w piaskownicy... Ja również! Czytając o poczynaniach Adama, czułam jakbym to ja była na jego miejscu. Niestety moje rozumowanie zawsze podążało w przeciwną stronę niż Adasia. Cóż, detektywem na pewno nie zostanę. :P

Polecam wszystkim serdecznie!

Wiki | 2014-05-25
Na półkach: PrB, Przeczytane

Makuszyński to słońce. To dawne, międzywojenne Zakopane, rojne, gwarne, ale jednocześnie - zatopione w pewnej melancholii. To Lwów, leżący w granicach Rzeczpospolitej.
"Szatana z siódmej klasy" znają wszyscy. Może po części dlatego, że to lektura, a może jednak, że mimo upływu czasu niektóre książki się nie starzeją. A "Szatan..." to nie tylko ciekawa książka dla młodzieży. To pewien obraz dawnego świata, który minął wraz z wojną i komunizmem. Adaś, mimo swej urwisowatej natury, jest osobą z olejem w głowie i moralnym kręgosłupem. Profesor to przedwojenny marzyciel z kindersztubą, który z okrzykiem na ustach "Niech żyje Cesarz!" walczył z roztargnieniem i pomysłami wychowanków.

"Szatana z siódmej klasy" wydano w 1937 roku. Adaś Cisowski ma 17 lat.

W 1939 roku miałby lat 19.

Karolina99 | 2014-03-10
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Świetna lektura! W podstawówce byłam niezwykle zainteresowana historią zawartą w "Szatanie z siódmej klasy". Od razu polubiłam tę książkę. Bardzo podobał mi się zawarty w niej wątek kryminalny. Wiem, że nie mogłam rozgryźć o co tak naprawdę chodzi... Ta powieść to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur. Planuję kiedyś ponownie ją przeczytać. Polecam :)

Książkowo | 2011-03-26
Przeczytana: 1996 rok

Doskonała książka dla młodych czytelników lubiących gdy sporo się dzieje, pojawiają się różne sekrety i jest zabawnie.

książek: 1959

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

"Szatan z siódmej klasy" to jedna z tych lektur, które mi się podobały. Opowiada o przygodach wakacyjnych chłopca, Adama Cisowskiego, zwanego Szatanem. Dotychczas zmagał się z zagadkami szkolnymi, lecz będzie musiał zmierzyć się z tajemnicą kradzieży drzwi. Musi zatopić się w starych dziennikach i faktach, aby rozwikłać tę dziwną sprawę.

Jest to powieść przygodowo-detektywistyczna, dla każdego. Przyjemnie się czyta, samemu można się pobawić w detektywa. Miły dla oka styl pisania sprawia, że lektura staje się przyjemna.

Warto przeczytać, zaznajomić się z twórczością tego autora.

oneofakind | 2014-08-10
Przeczytana: 19 marca 2014

Bardzo podoba mi się ta książka. Mimo iż była moją lektora w podstawówce, lubię do niej wracać.
Przyjemnie i szybko się ją czyta. Opowiada o młodym chłopcu i jego przygodach podczas wakacji. O zagadkach, które musiał rozwiązać. Powieść jest pełna uroku i humoru, posiada także walory wychowawcze. Książka jest bardzo żywo i dynamicznie zbudowana, szybko wciąga czytelnika swą wartka akcja.
Polecam ją wszystkim którzy lubią czytać, a zwłaszcza tym, których interesuje rozwiązywanie zagadek.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica