Antyprzewodnik po seksie

Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki

Autorka głośnego Dziennika nimfomanki, prostytutka i... doktor seksuologii, proponuje tekst popularyzujący, bezwstydny, pozbawiony lęku i prosty, bardzo prosty. Tasso obala w nim seksualne stereotypy, odkłamując nasze myślenie o seksie na wszystkich frontach, a pikantne anegdoty przeplata ze świetnie podaną wiedza naukową. Czy naprawdę wiemy, czego pragniemy? Czy seks uzależnia? Czy rzeczywiście większość kobiet woli seks, połączony z miłością? Co to znaczy, że pornografia jest prostacka, a erotyzm elegancki?

Nesihonsu | 2013-09-15
Przeczytana: 01 marca 2013

Brawa dla autorki za nieszablonowe potraktowanie tematu, niektóre rozdziały naprawdę zmuszają do myślenia i zrewidowania zakorzenionych stereotypów. Pozycja bardzo odświeżająca i kipiąca erudycją. Momentami także niezwykle zabawna.

marukja | 2011-07-07

Kontrowersyjny tytuł, zachęcający opis na okładce... a w środku zgodnie z obietnicą pikantne anegdotki. I tyle. Nie ma przełomu ani fajerwerków. Czytelnik zaś zamienia się podczas lektury w zwierzaka, który strona po stronie woła o więcej i więcej... Mój zwierzak ciągle jednak jest głodny. ;)

Bitel | 2015-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Całkiem udana pozycja, autorka z dużym doświadczeniem w temacie(była prostytutka)obala wiele mitów związanych z seksem.Jasne,w większości są to jakieś anegdoty z jej życia,ale podparte ciekawymi cytatami za co daję +1 do oceny.Odnosząc się do treści książki myślę,że to kościół robi ludziom wodę z mózgu,stwarza fałszywy obraz świata,manipuluje ludźmi,co za tym idzie ludzie wręcz boją się tematu seksu.Autorka bardzo fajnie przełamuje tabu,mnie się podobało,ale zdaję sobie sprawę,że to żadne dzieło literackie,zresztą chyba na takie nie pozuje.Warto przeczytać.

Fragile | 2012-06-25

Pani może i jest dobra w łóżku, ale to zdecydowanie za mało by pisać książki (zwłaszcza z pretensjami do popularnonaukowego wywodu); wulgarność na przemian z degrengoladą - tak się dzieje gdy ktoś nie ma nic mądrego do powiedzenia tylko próbuje tłumaczyć swoje puszczalstwo

Salma | 2011-11-29

Po okładce i opisie z tyłu zapowiadało się na ciekawe doświadczenie, jednak szybko przyszło rozczarowanie. Autorka sili się na naukowe dowodzenie swoich racji, tymczasem całość układa się w mało jasny wywód na tematy związane z seksem. Poruszane kwestie mogłyby być nieziemsko interesujące, gdyby zostały potraktowane albo bardziej profesjonalnie lub też zupełnie na odwrót, tymczasem mieszanka własnych doświadczeń autorki i wyszukanych przez nią doniesień, teorii na ten temat niezbyt się sprawdziła w tym przypadku. Tylko dla pasjonatów tematu ;)

Neritti | 2014-12-08

Autorka zaskoczyła mnie swoją wiedzą na temat seksu. Ja również interesuję się tym tematem od strony naukowej, więc od razu mnie to zaciekawiło. Minus za strasznie zawiłą treść... miejscami czytałam jedno zdanie po parę razy aby zrozumieć "co autorka miała na myśli". Oczywiście pikantne anegdotki dodały smaku całej książce :)

Polecam!

kruszyna888 | 2013-05-21
Przeczytana: maj 2013

Zapowiadała się ciekawie, ale się rozczarowałam, okładka zachęca, prowokuje a w środku pikanterii bardzo mało. Autorka usilnie próbuje się wykreować na psychologa, filozofa i socjologa, przeplatając swoje naukowe wywody wspomnieniami prostytutki.

Fasolkaxxx | 2013-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Książka zdecydowanie w tematyce jaką lubię:) Na pewno przeczytam ją jeszcze raz. Lubię język, którym posługuje się autorka - momentami wulgarny.

MissZebra | 2012-02-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spodziewałam się czegoś nieco innego i wszystko byłoby OK - przecież od tego są niespodzianki - gdyby nie ta naukowa otoczka...

Andrzej | 2016-10-03