Detoksykacja dzieciństwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Co powinni wiedzieć rodzice, aby wychować zdrowe, dobrze radzące sobie w życiu dzieci.Kontynuacja Toksycznego dzieciństwa, podobnie jak poprzednia książka, łączy podejście naukowe ze zdrowym rozsądkiem. Autorka radzi:a jak zapewnić dzieciom prawidłowe posiłki i zdrowy sen,a jak zachęcać je do zabaw przygotowujących do późniejszej nauki w szkole i uczących zachowań społecznych,a jak osiągnąć równowagę między pracą zawodową a życiem rodzinnym,a jak powinna wyglądać prawidłowa opieka w żłobku, przedszkolu i szkole podstawowej,a jak optymalnie wykorzystywać telewizję i komputery, unikając jednocześnie niebezpieczeństw związanych z ich użytkowaniem.Przede wszystkim jednak Sue Palmer pokazuje, w jaki sposób współdziałanie rodziców może poprawić życie dzieci.

Joasia Markowska | 2013-11-26
Na półkach: Przeczytane, Kupione
Przeczytana: 26 listopada 2013

Polecam tę książkę. Choć nie polskiego autorstwa porusza ważne tematy, na które warto zwrócić uwagę wychowując dziecko. Autorka nie poucza, za to udziela cennych rad. Otwiera nam oczy na tak oczywiste aspekty, których jesteśmy świadomi, lecz nie do końca wiemy jakie jest ich źródło i jakie mogą być ich następstwa.

ŁukaszKomorowski | 2016-08-17
Przeczytana: 2016 rok