Prawo Konstytucyjne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studia prawnicze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C.H. Beck
978-83-255-1961-2
Aposterioryczna

Książka Prawo konstytucyjne przedstawia całość problematyki prawa konstytucyjnego, z uwzględnieniem praktyki związanej z realizacja norm konstytucyjnych. Zawiera zagadnienia dotyczące m.in.: - konstytucyjnych zasad ustroju państwa, - relacji pomiędzy prawem UE i prawem RP, - statusu jednostki w państwie, - kompetencji organów państwowych. Piąte wydanie uwzględnia zmiany Konstytucji RP i...

- konstytucyjnych zasad ustroju państwa,

- relacji pomiędzy prawem UE i prawem RP,

- statusu jednostki w państwie,

- kompetencji organów państwowych.

Piąte wydanie uwzględnia zmiany Konstytucji RP i zmiany ustawowe dokonane po ukazaniu sie poprzedniego wydania.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.beck.pl/akademicka-studia-pr...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl/akademicka-studia-pr...»

Melocotón | 2013-11-28
Przeczytana: 01 lutego 2004

Książka idealnie nadaje się jako podpora pod nogi łóżka, jeśli ktoś lubi spać z nogami wyżej niż głowa. Przydałaby się też do samoobrony, można nią walić na oślep i być pewnym skutków (waży chyba ze 3 kilo i ma gabaryty cegły).

Najbardziej znienawidzona lektura moich studiów. Koszmar.

Sylwia | 2014-04-24

Bardzo dobrze napisana, nawet zupełny laik da sobie z nią radę. Mimo trudnej, bądź co bądź tematyki ściśle prawniczej, ciekawa z wieloma przykładami, zdecydowanie jedna z "najlżejszych" pozycji jeśli chodzi o prawo.

niechec | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

zbrodniarz wojenny

Adrian Szydlik | 2015-06-11
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Dużo informacji, dużo stron - ale niektóre wywody filozoficzne można byłoby sobie odpuścić, dodatkowo wydanie z ekstra cienkimi stronami czasami irytowało w przewracaniu kartek, rwaniu się ich itd. Mała czcionka na bibułce też bywała denerwująca.

Mateusz Rudziński | 2017-10-23

Jedna z najlepszych pozycji, napisana lekko, jeśli podręcznik może być lekko napisany. Dużo dygresji na tematy filozoficzne związane z tą materią prawa, co jest dużym plusem, polecam.

ws123 | 2015-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book, Prawo
Przeczytana: 04 marca 2015

Najobszerniejsze źródło wiedzy konstytucyjnej jakie da się przeczytać w niedługim czasie. W miarę przystępny język. Studenci prawa powinni skorzystać na przeczytaniu tej pozycji.

Marek Delier | 2018-01-05
Aveline | 2017-09-01