83-06-03017-6
Aposterioryczna

Co robi Komisarz Unii Europejskiej? Czy polska Komisarz jest osobą skromną czy ambitną? Czy czuje się bardziej Polką czy Europejką? Czy jest feministką? Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziemy w zapisie rozmów z pierwszą polską Komisarz Unii Europejskiej, Danutą Hübner. Joannie Mizgale opowiada o pracy i życiu w Brukseli, przedstawia swoją wizję Europy i Polski w Europie, rozważa problemy...

Joannie Mizgale opowiada o pracy i życiu w Brukseli, przedstawia swoją wizję Europy i Polski w Europie, rozważa problemy współczesnego świata związane z globalizacją i rosnącą współzależnością państw i ludzi. Jako była negocjatorka przystąpienia Polski do Unii opowiada o napięciach i emocjach procesu negocjacyjnego.
Część rozmów poświęcona jest życiu prywatnemu bohaterki. Polska Komisarz mówi o swoim życiu rodzinnym. Dzieli się refleksjami na temat miłości, przyjaźni, samotności i przemijania. Analizuje swoje wady i zalety, zdradza jak realizuje swoje pasje, w tym wieloletnią fascynację kinem.

źródło opisu: http://www.piw.pl/sklep/rozmowy-danuta-h%C4%82%C5%BAbner-p-283.html

źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/rozmowy-danuta-h%C4%82%C5%BAbner-p-283.html

mariaz | 2015-09-14
Na półkach: Przeczytane, Taka sobie