Bitwy Epoki Napoleońskiej

Tłumaczenie: Lech Niedzielski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vital Guide". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alma-Press
Napoleonic Battles
8370203337
bitwy, epoka napoleońska
historia
Filip Al_Bert

Echa rewolucji francuskiej i wyniesienia do władzy Napoleona Bonapartego wstrząsały politycznymi i militarnymi podstawami porządku w Europie w latach 1794-1815. W tym okresie niemal wszystkie państwa europejskie uwikłały się w skomplikowane układy sojuszy i w zawiłe intrygi polityczne, co doprowadziło do kampanii wojennych, w których poległo tysiące żołnierzy armii lądowych i marynarzy flot wojennych. Stoczono wówczas największe bitwy lądowe i morskie XIX wieku - Austerlitz, Trafalgar, Waterloo to tylko kilka z nich. Książka zawiera opisy 81 największych batalii lądowych i morskich, do których doszło w latach 1794-1815. Zarysowano ich strategiczną perspektywę, zarówno z historycznego, jak militarnego punkty widzenia. Mapki i ilustracje, w połączeniu z ogólnymi danymi statystycznymi, pozwalają Czytelnikowi na wstępny wgląd w tę skomplikowaną i burzliwą epokę.

źródło opisu: Almapress, 2005

źródło okładki: http://www.almapress.com.pl

Pablo | 2017-10-26
Przeczytana: 25 października 2017

Bardzo słabą stroną niestety jest przekład na język polski.

bonzo | 2015-08-31
Flagelum | 2015-07-11