Dzieciaki kontra fobia

Seria: Księżycowy kamień
Wydawnictwo: Egmont Polska
jagarkar

„Podobno w okolicy grasuje Bybołów. W jakiej okolicy? Zachodzi obawa, że w najbliższej.” Sara Szczęściara i Kuba Rozróba muszą nie tylko Bybołowa zlokalizować, ale także go uratować. Z odległej wyspy Poka-poka z pomocą nadciąga profesor Gładkostópka. I sprawa może byłaby prosta – gdyby nie to, że Bybołów jest zwierzęciem arcyrzadkim, i że na jego życie czychają inni - otwarcie… i skrycie. Niesłychany kalejdoskop wyrazistych postaci, dalekich podróży, zaskakujących zwrotów akcji, a wszystko z szaloną fantazją.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/o_wydawnictwie/aktualnosci/art277.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/o_wydawnictwie/aktualnosci/art277.html

| 2015-06-23
Przeczytana: 2013 rok

Świetna, oryginalna, przyjemna i lekka do czytania książka. Podbiła moje serce i na zawsze się w nim ugościła. Gwarantuję, że zakochają się w niej nie tylko młodsi odbiorcy, ale również starsi czytelnicy.
Dziękuję mojemu koledze Karolowi, który podarował mi tę książkę na moje dwunaste urodziny.

książkolubna | 2017-12-09

Książka jest naprawdę świetna o czym świadczy już sam fakt ,że przeczytałam ją dwukrotnie i uwielbiam do niej powracać i czytać przypadkowe fragmenty. Sara Szczęściara , Kuba Rozróba i Pan Berek to główne postacie. Natomiast moim ulubionym bohaterem jest Bybołów , czyli przesympatyczny zwierzak o durnowatym wyrazie pyszczka. Wszyscy ( lub prawie wszyscy ) chcą pomóc stworzeniu dostać się na bezpieczną wyspę ,gdzie będzie mógł zamieszkać i żyć na wolności. Nie chcę uprzedzać faktów, ale ta informacja była naprawdę spontaniczna, ale przemyślana , ponieważ profesor Gładkostópka nie jest profesorem Gładkostópką. Prawdziwa jest zupełnie gdzie indziej, ale kto nie przeczytał może mieć kompletny mętlik w głowie. Więc to jest jeden z wielu powodów dla których warto przeczytać tę książkę i dodać obiektywną opinię! Więcej recenzji na moim blogu: http://bookloveska.blogspot.com/ Zapraszam!

werka | 2017-05-20
Nithararith | 2016-07-14