dramat współczesny, teatr
teatr
A--

Pierwsza z serii ''Damat współczesny'' prezentacja grupy młodych polskich autorów nie jest manifestem pokolenia, idei czy formy. Nie oceniamy tego, co piszą, nie chcemy analizować i szufladkować. Raczej uważnie obserwujemy, przyglądamy się od początku ich drogom. Każdy jest inny, inaczej widzi świat i inaczeg go przedstawia. I tę różnorodność artystycznych temperamentów, sposobów patrzenia i pisania próbuje oddać tytuł niniejszej antologii: ECHA - REPLIKI - FANTAZMATY, w którym powracające w pamięci sąsiaduje z wiernym odzwierciedleniem i lekceważącym realia wyobrażeniem. Tylko jedno jest pewne - Michał Bajer, Jan Klata, Marek Kochan, Jacek Papis, Monika Powalisz, Maria Spiss, Michał Walczak, Szymon Wróblewski należą do najlepszych autorów ostatnich lat.

***
Antologia pod redakcją red. Anna Wierzchowska Woźniak