GRONOSTAJ UBRANY W KRÓLA. Aforyzmy i mała proza

8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-89632-44-9
aforyzmy
jagarkar

Andrzej Coryell - malarz i rzeźbiarz mieszkający w Szwajcarii - urodził się w Warszawie. W 1978 roku opublikował w paryskim wydawnictwie Caracteres zbiór wierszy Les chameaux du myope. Jego powieść Spółka z lwem ukazała się w 1986 roku nakładem wydawnictwa Czytelnik, a w 1991 roku - w języku francuskim - w wydawnictwie Actes Sud. Jest autorem aforyzmów i prozy zamieszczanych w periodykach...

Jest autorem aforyzmów i prozy zamieszczanych w periodykach literackich i filozoficznych. Gronostaj ubrany w króla to pierwszy wybór aforyzmów w formie książkowej.
W 2002 roku zrealizował film krótkometrażowy Album rodzinny, a w 2004 roku - Wodna kaligrafia.

źródło opisu: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=140&kat=on

źródło okładki: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=140&kat=on

Szczyptasoli | 2015-10-28
Przeczytana: 28 maja 2008

Byłam pod wrażeniem celnością aforyzmów Andrzeja Coryella i ich przewrotnego czaru, gdy ukazał się Gronostaj ubrany w króla. Jego najnowsza książka Niewierność nad wiernościami potwierdza, że autor jest aktualnie najciekawszym aforystą piszącym w języku polskim.

Piotr Zając | 2015-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2015