Dramaty 2.

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-0641-2
Marek

Tom ten gromadzi siedem utworów scenicznych (Masław; Rycerze świętego Graala; Ślepa ulica; Portret Łukasza albo Achilles Chróścik; Wysoka ściana; Ocalenie Jakuba; Lai znaczy jasmin) wybitnego pisarza i dramaturga Jerzego Zawieyskiego (1902-1969). Każda z tych sztuk przynosi problematykę etyczną. Choć zamieszczone tu utwory przede wszystkim są przeznaczone na scenę, to jednak stanowią również wyśmienitą lekturę i niekoniecznie tylko światła rampy wydobędą tkwiący w nich przekaz artystyczny.

źródło opisu: Z obwoluty

źródło okładki: Własne