Zgłosuj na książki roku 2017

83-89632-08-X
papież, historia, papiestwo
historia
jagarkar

"Nic tak nieodparcie nie degraduje duszy mężczyzny jak pieszczoty niewiasty" św. Augustyn "WYZNANIA" Papieże przez tysiące lat wyznaczali standardy pożycia małżeńskiego chrześcijańskiej Europy i Nowego Świata. Z wysokości tronu Piotrowego ogłaszali, że wstrzemięźliwość jest wartością najwyższą. Jednak nie wszyscy postępowali zgodnie z głoszonymi przez siebie zasadami. Prezentowany...

"Nic tak nieodparcie nie degraduje duszy mężczyzny jak pieszczoty niewiasty"
św. Augustyn "WYZNANIA"

Prezentowany Czytelnikom zbiór szkiców na temat biskupów Rzymu w ironiczny, choć historycznie prawdziwy sposób przybliża temat papieskiej alkowy od czasów rozpustnego dworu w Avignion, przez rzymskie wybryki Borgiów do czasów nam współczesnych.

źródło opisu: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=10&kat=on

źródło okładki: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=10&kat=on

annamagdalena | 2016-03-25

Interesująca i intrygująca. Prezentuje całkiem odmienny świat. Dla mnie jako osoby wierzącej szokująca i trudna. Warta przeczytania choćby po to, by przekonać się jak bardzo na przestrzeni wieków zmieniało się podejście i życie tych, których zwyczajowo uważamy za świętych i bez grzechu. Polecam.

Kevorkian | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Przeczytałam raptem parę stron i już dowiedziałam się takich rewelacji ja to, że Poppea Sabina, żona Nerona, była chrześcijanką (?!), że w starożytnym Rzymie chrześcijaństwo miało być bardzo dobrze przyjęte ze względu na panującą tam rozwiązłość i kult Westy (??!!), że wg. najsłynniejszej wersji Neron miał w czasie pożaru Rzymu grać na SKRZYPCACH (?!?!?!).

Oczekiwałam choć w przybliżeniu potwierdzonych faktów historycznych a dostałam zbiór plot wyssanych z dużego palca u nogi.

Zdecydowanie nie polecam, odsianie tego co na pewno prawdziwe, od tego co może prawdopodobne i tego co zdecydowanie bzdurne zabrałoby 10 razy więcej czasu niż sama lektura tego czytadła.

joe_snow | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Ciekawe, ale zbyt naciągane. Mimo iż jestem antyklerykałem i ateistą, pozycja nie zaciekawiła, sporo faktów, wiele jednak wyolbrzymionych.

Chucky85-Przemek | 2012-12-12
Przeczytana: 22 października 2009

Książka jest ciekawa pomimo,że napisana prostym językiem, trochę brakowało mi w niej dokładniejszego opisu faktów. Po przeczytaniu z pewnością dochodzi się do wniosku, po co ten Watykan?

Jarek Tananis | 2013-12-18
Na półkach: Przeczytane, E-Book

plotki, plotki i male sensacyjki. czytajac mam wrazenie ze czytam "ekspres" lub "faky i mity". Ksiazka bez polotu i glebszych tresci.

Anna | 2016-02-08
mk1976 | 2016-01-26