Bardzo prywatne życie papieży

838963208X
papież, historia, papiestwo
historia
jagarkar

"Nic tak nieodparcie nie degraduje duszy mężczyzny jak pieszczoty niewiasty" św. Augustyn "WYZNANIA" Papieże przez tysiące lat wyznaczali standardy pożycia małżeńskiego chrześcijańskiej Europy i Nowego Świata. Z wysokości tronu Piotrowego ogłaszali, że wstrzemięźliwość jest wartością najwyższą. Jednak nie wszyscy postępowali zgodnie z głoszonymi przez siebie zasadami. Prezentowany...

"Nic tak nieodparcie nie degraduje duszy mężczyzny jak pieszczoty niewiasty"
św. Augustyn "WYZNANIA"

Prezentowany Czytelnikom zbiór szkiców na temat biskupów Rzymu w ironiczny, choć historycznie prawdziwy sposób przybliża temat papieskiej alkowy od czasów rozpustnego dworu w Avignion, przez rzymskie wybryki Borgiów do czasów nam współczesnych.

źródło opisu: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=10&kat=on

źródło okładki: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=10&kat=on

annamagdalena | 2016-03-25

Interesująca i intrygująca. Prezentuje całkiem odmienny świat. Dla mnie jako osoby wierzącej szokująca i trudna. Warta przeczytania choćby po to, by przekonać się jak bardzo na przestrzeni wieków zmieniało się podejście i życie tych, których zwyczajowo uważamy za świętych i bez grzechu. Polecam.

Jarek Tananis | 2013-12-18
Na półkach: Przeczytane, E-Book

plotki, plotki i male sensacyjki. czytajac mam wrazenie ze czytam "ekspres" lub "faky i mity". Ksiazka bez polotu i glebszych tresci.

Kevorkian | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Przeczytałam raptem parę stron i już dowiedziałam się takich rewelacji ja to, że Poppea Sabina, żona Nerona, była chrześcijanką (?!), że w starożytnym Rzymie chrześcijaństwo miało być bardzo dobrze przyjęte ze względu na panującą tam rozwiązłość i kult Westy (??!!), że wg. najsłynniejszej wersji Neron miał w czasie pożaru Rzymu grać na SKRZYPCACH (?!?!?!).

Oczekiwałam choć w przybliżeniu potwierdzonych faktów historycznych a dostałam zbiór plot wyssanych z dużego palca u nogi.

Zdecydowanie nie polecam, odsianie tego co na pewno prawdziwe, od tego co może prawdopodobne i tego co zdecydowanie bzdurne zabrałoby 10 razy więcej czasu niż sama lektura tego czytadła.

joe_snow | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Ciekawe, ale zbyt naciągane. Mimo iż jestem antyklerykałem i ateistą, pozycja nie zaciekawiła, sporo faktów, wiele jednak wyolbrzymionych.

Chucky85-Przemek | 2012-12-12
Przeczytana: 22 października 2009

Książka jest ciekawa pomimo,że napisana prostym językiem, trochę brakowało mi w niej dokładniejszego opisu faktów. Po przeczytaniu z pewnością dochodzi się do wniosku, po co ten Watykan?