Z dziejów teatru i dramatu bengalskiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Teatr Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
83-88238-19-1
teatr, etnografia
teatr
A--

Książka prezentuje historię rozwoju teatru i dramatu bengalskiego, poczynając od niejasnych początków jatry - tradycyjnej formy teatralnej - aż po dramaturgię noblisty Rabindranatha Tagore'a, wszechstronnie utalentowanego twórcy, który szczególnie cenił teatr. Dzieje teatru i dramatu w XIX w. zostały ukazane na tle burzliwego rozwoju społeczeństwa w tym okresie, poddanego konfrontacji z odmienna cywilizacja europejska. Ilustracją rozważań autorek są teksty czterech sztuk jatry Kryszny Kamala Goswamiego Rozkosz snu oraz trzech najwybitniejszych dramatów symbolicznych Rabindranatha Tagore'a Poczta, Król ciemnej komnaty i Czerwone oleandry.

Warszawa 1999

źródło opisu: Dialog, 199

źródło okładki: http://www.dialog.edu.com.pl/image/cache/data/okladka35-250x300.jpg

Anna | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie