Zgłosuj na książki roku 2017
historyczna
Marek

Z wielu powodów XVI wiek skupiał zainteresowanie Kraszewskiego, historyka i powieściopisarza. Był to bowiem okres politycznej potęgi państwa polskiego i świetnego rozwoju życia kulturalnego, zwanego słusznie "wiekiem złotym". Ale była to również epoka, w której wyraźnie zarysowały się te układy polityczne, oraz błędy w polityce wewnętrznej i życiu społeczno-ekonomicznym, które w efekcie doprowadziły po dwu stuleciach do tragicznego rozbioru kraju i politycznej niewoli narodu.

źródło opisu: Z Posłowia do wydania LSW 1972 Ewa Warzenica-Zalewska.

źródło okładki: Własne

Teresa1959 | 2018-02-16