Mit we współczesnym dramacie koreańskim

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Teatr Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
838893869X
teatr, Korea, etnografia
teatr
A--

Książka prezentuje twórczość dramaturgiczną Ch'oe In-huna, jednego z najwybitniejszych pisarzy i intelektualistów w powojennej Republice Korei, który w swoich utworach zwrócił się ku rodzimym mitom, legendom i podaniom, poddając dziedzictwo narodowe oryginalnej reinterpretacji i przewartościowaniu. Ujmując mit w kontekście filozoficzno-archetypicznym, książka ukazuje trzy typy bohatera...

Ujmując mit w kontekście filozoficzno-archetypicznym, książka ukazuje trzy typy bohatera mitologicznego - prototypy postaci literackich, obecne wciąż we współczesnej literaturze koreańskiej. Wyrażają one założenia trzech różnych systemów filozoficznych: greckiej myśli antycznej, filozofii buddyjskiej oraz doktryny konfucjańskiej.
Jest to pierwsze na polskim rynku tak obszerne omówienie współczesnego dramatu koreańskiego. Ilustracją rozważań autorki jest przekład jednego z dramatów Ch'oe In-huna.

źródło opisu: Dialog, 2004

źródło okładki: www.dialog.edu.com.pl