Kathakali. Sztuka indyjskiego teatru

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Teatr Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
teatr, Indie, kathakali
teatr
A--

Książka ukazuje wyniki badań terenowych nad jedną z najbardziej widowiskowych form scenicznych w Indiach. Powinna zainteresować ludzi zawodowo zajmujących się teatrem, a także tych, których pociągają przemiany zachodzące w kulturze hinduskiej.

źródło opisu: Dialog, 1994

źródło okładki: Dialog, 1994

ontheisland | 2019-08-18
Na półkach: Indie, 2019, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

Bardzo dobra książka dotycząca rozwoju, zagrożeń dla Kathakali, samego przebiegu, jak i różnych aspektów dotyczących tradycyjnej sztuki teatralnej Indii. Nie jest to jedyna forma przedstawień w Indiach, jednak ta forma sceniczna nabiera coraz większej popularności wśród turystów. Warto zapoznać się z książką przed uczestnictwem w Kathakali.