Siła symboli i talizmanów Wschodu

Wydawnictwo: Rebis
83-7120-399-3
amulety, talizmany, kultura Wschodu
Chira

W bogato ilustrowanej książce o symbolach i talizmanach Wschodu autor nie tylko objaśnia znaczenie około stu najbardziej upowszechnionych na Zachodzie znaków i symboli Wschodu, lecz przede wszystkim omawia zasady ich użycia, proces tworzenia talizmanów i amuletów na nich opartych, nadawania im pożądanej siły, a także sposoby wypowiadania magicznych słów. Podejmuje też próbę skrótowego wykładu filozofii, która legła u podstaw starych kultur Indii i Chin, co może być przyczynkiem do podjęcia wysiłku w kierunku samopoznania.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

malinowa | 2016-02-11
Nekromar | 2014-08-03
Na półkach: Przeczytane, Necromorti~
Katiusza | 2014-02-03
Labirynt Human | 2012-12-22