978-83-7256-933-2
religia
Ursa

Funkcjonując w codzienności internetu, multimediów, GPS-ów i hipermarketów, współczesny katolik łatwo dyspensuje się od udziału w niedzielnej i świątecznej Eucharystii tłumacząc się m.in. „ważniejszymi sprawami” lub „weekendowymi wyjazdami”, by się odstresować. W tym kontekście niezwykle ważna jest rehabilitacja Eucharystii jako osobistego spotkania ze zbawiającym nas Chrystusem. Takie jest też główne zamierzenie o. Stanisława Jarosza, jasnogórskiego paulina. Książka o Eucharystii, której jest Autorem, prezentuje Mszę Świętą „inaczej”, tzn. odkłamuje wiele fałszywych stereotypów i sloganów, a zarazem stanowi praktyczny przewodnik po drogach odkrywania świętości eucharystycznej Tajemnicy.

Czytelnik, który weźmie do ręki książkę autorstwa o. Jarosza, zostanie zaproszony do samoweryfikacji swego stosunku do Eucharystii. Nie da się tej książki po prostu przeczytać, jakby się czytało codzienną gazetę czy internetowe newsy. Ona zmusza do zatrzymania się w głębszej refleksji i do osobistego rachunku sumienia.

Jest ona godna polecenia wszystkim, zarówno tym, którzy wiernie żyją i karmią się Eucharystią, tym którzy przychodzą na Eucharystię jakby z łaski, tylko "od wielkiego święta", jaki i tym, którzy świadomie zdradzają Jezusa Eucharystycznego, żałując Mu swego czasu.

Ks. dr Arkadiusz Olczyk

źródło opisu: Wyd. Misjonarzy Krwi Chrystusa - Pomoc

źródło okładki: Wyd. Misjonarzy Krwi Chrystusa - Pomoc

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!