9788320039504
zdrowie, medycyna
Monika

Rak płuca jest najczęstszym nowotworem złośliwym. Autorzy omawiają przyczyny oraz czynniki ryzyka wystąpienia tego schorzenia. Dużo miejsca poświęcają profilaktyce oraz leczeniu już zdiagnozowanej choroby. Omawiają też najnowsze terapie a także możliwości diagnostyczne, by jak najwcześniej rozpocząć leczenie i nie dopuścić do zaawansowanego stadium choroby. Rak płuc może bowiem mieć różne objawy, a i metody jego leczenia są różne – od postępowania prowadzącego do pełnego wyleczenia, aż do działań, które mają na celu jedynie kontrolowanie objawów powodowanych przez zaawansowaną chorobę nowotworową.
W poradniku pacjenci znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia i trybu życia w chorobie. Adresowany jest on również do osób, które chcą ustrzec się przed rakiem oskrzeli i płuc.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopzwl.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/img/produkty/226300100.jpg