Historia Świata dla Pesymistów

Tłumaczenie: Jacek Zyśk
Wydawnictwo: Alma-Press
The Pessimist's Guide to History
83-7020-249-7
pesymizm, historia
historia
Noxi

Historia świata dla pesymistów: Nie uznający świętości przegląd katastrof, klęsk i okrucieństw, które kształtowały nasz świat. W historii ludzkości na każde efektowne odkrycie przypadały setki epidemii, na każdego łaskawego władcę – tysiąc okrutników w rodzaju Drakuli "Wbijacza na pal". W tym szatańsko fascynującym zbiorze katastrof i łajdackich czynów znany popularyzator historii Stuart...

W historii ludzkości na każde efektowne odkrycie przypadały setki epidemii, na każdego łaskawego władcę – tysiąc okrutników w rodzaju Drakuli "Wbijacza na pal". W tym szatańsko fascynującym zbiorze katastrof i łajdackich czynów znany popularyzator historii Stuart Flexner patrzy na rozwój cywilizacji w przewrotny i nie pozbawiony goryczy sposób – wydobywając na światło dzienne najciemniejsze strony naszych dziejów, począwszy od tragicznego finału bratobójczej rywalizacji Kaina i Abla.

Wszechświat powstał w chaosie... i od tej pory już tylko się w nim pogrążał!

źródło opisu: Alma-Press, 1998

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!