Brama zdrajców

źródło opisu: Wydawnictwo Damidos

źródło okładki: Wydawnictwo Damidos

kj_ksiazki | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Dość przyzwoita, ale z pewnością nie najlepsza książka Edgara Wallace'a. Typowe dla niego połączenie wątków sensacyjnych, awanturniczych i kryminalnych, miejscami bardzo szybka akcja. Wielkiej zagadki kryminalnej tu nie ma.

Ska Papa | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Klimatyczna. Kolejny scenariusz do filmu noir w wykonaniu Wallece'a.
Intryga, romanse, pożądanie, spisek, knucie, wszystko co trzeba aby się zrelaksować przy książce.

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2012

"Brama zdrajców" to całkiem przyzwoity kryminał, napisany poprawnie, choć z drugiej strony raczej nie wyróżnia się niczym specjalnym. Ot, dość interesująca historia kryminalna, z ogromem bohaterów i wątków z nimi związanymi.

AllAboutEve | 2015-11-01

Przyjemnie czytało mi się ten kryminał.
Różni się od kryminałów współczesnych, ale zważywszy na to, że Edgar Wallace napisał tę historię w 1927 roku, naprawdę nie ma się o co przyczepić.

Hendoslaw | 2014-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2014

Bardziej komedia niż kryminał. Na tzw. tytułowa zbrodnię trzeba czekać bardzo długo i jak już do niej dojdzie to można być rozczarowanym zakończeniem. Dobór postaci dość ciekawy, ale za długo są przedstawiani, przez co można do nich czuć znużenie. Chyle głowę przed planem kradzieży bo jest on perfekcyjny i trochę żałuje, że książka skończyła się tak jak się skończyła. Pomysł fajny, ale dzieje się tu więcej utarczek rodzinnych niż zbrodni. Nawet scotland yard to nie Scotland Yard. Trochę się zawiodłem.

Londyńska Tower i jej klejnoty koronne to podobno twierdza nie do zdobycia. Jednak pewien perfekcyjny plan to zmieni. Do tego dodajmy romans i indyjskiego księcia.

natanna | 2014-08-21
Przeczytana: 30 lipca 2014

Nazwisko Edgara Wallace, jak się zorientowałam, bardzo płodnego pisarza angielskiego, jakby obce mi nie było, ale w żaden sposób nie mogę sobie przypomnieć bym cokolwiek jego kiedyś czytała. Może jednak nie miałam nawet takiej możliwości, gdyż jak wyczytałam w Wikipedii wszystkie jego utwory zostały w 1951 roku objęte cenzurą w Polsce i natychmiast wycofane z bibliotek. Może i szkoda, gdyż pewno poznała bym go w tym samym czasie co Agathę Christie, a więc w czasie, gdy rozczytywałam się w w powieściach przygodowych i kryminalnych, gdyż z pewnością nie pominęła bym i jego awanturniczo- kryminalnych, do jakich zalicza się właśnie napisana w 1927 roku Brama zdrajców.

Akcja tej niewielkiej książki dzieje się współcześnie autorowi a toczy się w Londynie i kręci głównie wokół Tower, w którym znajdują się klejnoty koronne angielskich władców, wśród których znajduje się jeden stanowiący szczególny obiekt pożądania egzotycznego księcia indyjskiego Rikisivi. Jak się okazuje...

Kasia | 2014-04-13
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Liza | 2013-02-02
Przeczytana: 31 stycznia 2013

ot lekki kryminał, gdzie dwie "zbrodnie" i zagadki splatają się ze sobą. Jednak niestety nie pozostanie w mojej głowie na dłużej. Dużym zaskoczeniem była natomiast tajemnica związana z panną Hope.

Ewa | 2012-11-16

Bardzo lubię powieści Edgara Wallace'a. Wcześniej czytałam jedynie przedwojenne, trudno osiągalne, wyszperane w prywatnych zbiorach znajomych. Teraz jego książki łatwiej dostać i z przyjemnością z tego korzystam. To są bardzo dobre powieści kryminalne. Świetnie i rzetelnie opisane realia tamtej epoki, dawny Londyn, miejski półświatek, arystokracja i kręgi wojskowe, słowem przekrój prawie całego angielskiego społeczeństwa. Niesamowita jest również akcja powieści. Nie narzekam na nadmiar postaci tutaj wystepujących. Kapitalni są detektywi - Bobby Longfellow i intrygująca, bardzo oryginalna pani Ollorby wraz z pomagającym jej ambitnym synem Hektorem. Nawet tzw. "czarne charaktery" nie są jednakowo negatywne. Okazuje się, że niektórzy z nich nie są aż tak źli, jakby się wydawało. Ciekawy wątek miłosny sympatycznych, młodych ludzi, do tego zagadka wiążąca tajemnicę pochodzenia Hope z lady i szefem londyńskiego półświatka oraz kradzież największego skarbu korony brytyjskiej, natrętny...

ALI | 2012-10-08
Przeczytana: 08 października 2012

O książce: Brawurową kradzież klejnotów koronnych z londyńskiej Tower, romans angielskiego oficera zakochanego w tajemniczej kobiecie o podejrzanej reputacji, śledztwo prowadzone przez dociekliwego inspektora Scotland Yardu oraz harem egzotycznego księcia Orientu - to wszystko znajdziemy w "Bramie zdrajców" Edgara Wallace'a, autora wielu bardzo poczytnych powieści awanturniczo-przygodowych, sztuk teatralnych oraz scenariuszy hollywoodzkich przebojów kinowych (m. in. słynnego "King Konga").

Edgar Wallace był angielskim pisarzem, popularnym głównie dzięki swoim powieściom awanturniczo-kryminalnym. Jego wielkim marzeniem było zdobycie majątku i ucieczka do lepszego, większego świata. Niestety mimo tego, iż jego książki cieszyły się licznym gronem fanów, sam autor zmarł pozostawiając swoim spadkobiercom długi.

"Wszystkie jego utwory objęte były w 1951 roku zapisem cenzury w Polsce, podlegały natychmiastowemu wycofaniu z bibliotek." *

„Brama zdrajców” Edgar’a Wallace’a po raz...