Owady w obiektywie

978-83-925150-7-4
albumy

Owady towarzyszą człowiekowi niemal wszędzie. U wielu budzą odrazę, przez innych są podziwiane, m. in. za wspaniałe barwy i kształty. Są wśród nich szkodniki, powodujące straty w gospodarce, ale też gatunki zaliczane do pożytecznych. Jedne gatunki występują w milionach egzemplarzy, inne wymagają naszej pomocy, aby ocaleć. W tym albumie, wraz z autorem-entomologiem, odbywamy wędrówkę po krainie sześcionogów, która zaczyna się w Krakowie i okolicach, a dalej prowadzi w Karpaty. Na fotografiach przedstawione są zarówno gatunki rzadkie i pospolite, znane i mniej znane, bajecznie kolorowe, jak i te, które nie zachwycają swoją urodą. Opisy zdjęć dodatkowo przybliżają naszych bohaterów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-koliber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-koliber.pl/