Anatomia w tenisie

978-83-7758-173-5
tenis, sport, medycyna, anatomia
sport
jagarkar

Książka zarówno dla zawodników wyczynowych, jak i osób grających rekreacyjnie. Omówiono w niej poszczególne grupy mięśni zaangażowanych w konkretnych ruchach i uderzeniach oraz pokazano, jak je ćwiczyć pod kątem wszechstronnego podejścia do specjalistycznego treningu. Przy opisie każdego ćwiczenia zamieszczono informacje, w jaki sposób przekłada się ono na udoskonalenie wydajności uderzeń i...

Przy opisie każdego ćwiczenia zamieszczono informacje, w jaki sposób przekłada się ono na udoskonalenie wydajności uderzeń i ruchów na korcie, podkreślono znaczenie rotacji ciała, techniki ruchów i zapobiegania urazom. Na towarzyszących opisom ilustracjach zaznaczono kolorami pierwszo- i drugorzędne mięśnie zaangażowane w każdym ćwiczeniu.

· szczegółowe ilustracje ukazujące pracę mięśni biorących udział w grze
· wskazówki, jak ułożyć osobisty program treningowy dostosowany do poziomu zaawansowania oraz indywidualnych potrzeb i celów

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11455

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11455