Rola nauczyciela we współczesnej szkole

Wydawnictwo: Żak
9788389501943
poradniki

Ta niewielka książka słowackiego naukowca, który poza macierzystą uczelnią pracuje również na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, dotyczy podstawowego problemu jaki jest wpływ nauczyciela na wychowanie i przygotowanie do dalszej nauki i pracy zawodowej powierzonej mu młodzieży. Nie wystarczy dziś skończyć dobrych studiów i mieć spory zapas nabytej wiedzy. Od współczesnego nauczyciela wymaga się podejścia twórczego, zainspirowania uczniów, a potem zostawienia im dużej swobody na własne twórcze myślenie. Nie należy unikać również pewnych rozwiązań z pedagogiki alternatywnej, dlatego że wiele z nich może znaleźć zastosowanie w codziennym nauczaniu. Współczesny nauczyciel powinien być twórczym humanistą szukającym wspólnie z uczniami własnych pozytywnych rozwiązań.

książek: 1934
linka35 | 2014-02-17