Kobieta z okna

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
978-83-617-48-11-3
literatura piękna
Paula

Gdy nieprzyjazne życie do dramatu codzienności dopisuje kolejne mocne sceny, gdy smutek, ból i samotność zdają się nie mieć końca, nieoczekiwanym ratunkiem staje się przyjaźń tajemniczej kobiety z okna, która przywraca umęczonej Annie wiarę w przyszłość i wnosi w jej życie światełko nadziei. Szarobure polskie realia, a na ich tle wielobarwna gra intensywnych, splątanych ludzkich emocji. Samotność, smutek, ból, niepewność, zazdrość, śmierć jak bruk na drodze do szczęścia, która nigdy nie jest drogą prostą… Radość, przyjaźń, miłość, niespodzianka – stopnie schodów do nieba normalności.

źródło opisu: Warszawska Firma Wydawnicza, 2011

źródło okładki: http://www.wfw.com.pl/#/ksiegarnia/product/id:2082/Kobieta_z_okna

Grażyna | 2013-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 marca 2013

Przewidywalna od pierwszych rozdziałów, przesłodzona.

| 2012-05-12
Przeczytana: 08 marca 2012

Marta Grzebuła posiada przyjemny i lekki styl oraz bardzo dobrze potrafi ukazać ludzką naturę i przedstawić wszelkie zawirowania, tkwiące w umyśle człowieka. Ulokowała akcję w naszym rodzimym kraju, a za bohaterów uznała zwykłych obywateli, pracujących co dnia i walczących o lepszy byt, co niewątpliwie również powoduje, że łatwiej wyobrazić sobie ich losy i utożsamić się z nimi.Marta Grzebuła na tle polskich realiów, w których również nie brakuje wiele sprzeczności, przedstawia nam historię o wielkich uczuciach, ludzkiej zawiści i wytrwałym poszukiwaniu szczęścia. Autorka, ukazując historię dziewczyny, która w jednej chwili traci wszystko, ale też i wiele zyskuje, stworzyła utwór, w którym przede wszystkim górują emocje. Pani Grzebuła w sposób godny uwagi przedstawiła uczucia, tkwiące w ludzkiej duszy, pokazując, że niekiedy trudno otworzyć się na pomoc innych. Na tle polskich realiów możemy dotknąć smutku, samotności, zazdrości, ale też i na szczęście radości, miłości i prawdziwej...

Paula | 2012-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Właściwie to sama nie wiem, co napisać o tej książce. Nie czytało mi się jej lekko. Nie jest łatwa i przyjemna. Nie podobał mi się język i styl, miejscami bardzo słodki i ckliwy, ale jednocześnie czułam się jakoś zaintrygowana historią Anny, głównej bohaterki. Zakończenie też nie powala na kolana. I ogólnie to zakończyłam lekturę zdołowana.