Las. Pytania i odpowiedzi

978-83-7758-178-0
las, flora
flora i fauna
jagarkar

Bogato ilustrowana książka skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku szkolnym. Forma pytań i odpowiedzi w ciekawy sposób przybliża najbardziej powszechne w Polsce środowisko przyrodnicze, czyli las. Publikacja składa się z siedmiu rozdziałów. W książce znajdziemy odpowiedzi na wiele interesujących zagadnień, które mogą się nasuwać w czasie wyprawy do lasu nie tylko dzieciom....

Publikacja składa się z siedmiu rozdziałów. W książce znajdziemy odpowiedzi na wiele interesujących zagadnień, które mogą się nasuwać w czasie wyprawy do lasu nie tylko dzieciom. Niektóre z nich to: Ile lat potrzeba, żeby zniknęło przewrócone drzewo? Dlaczego leśne kwiaty zakwitają wczesną wiosną? Co ludzie mają wspólnego z ptakami? Czy w polskich lasach można spotkać potwora? Gdzie czają się kleszcze? Dlaczego w niektóre lata nie ma żołędzi? Która z polskich puszcz jest największa? Ile lat ma najstarsze drzewo oraz ile w lesie jest pięter? Poznamy też mieszkanie borsuka, które może mieć powierzchnię nawet 50 m2. Dwa ostatnie rozdziały poświęcone są leśnictwu i ochronie przyrody, z których dowiemy się m.in. o pracy leśników oraz czy nasze lasy są zagrożone wyginięciem i co to jest pomnik przyrody.

Tekst ilustrują kolorowe zdjęcia i piękne, niekiedy dowcipne rysunki.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=50240

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=50240