Druga dal. Nowe listy do Agnieszka Osieckiej

Wydawnictwo: Muza
978-83-7758-182-7
bakuła, osiecka, listy
jagarkar

To nie są tylko nowe listy do Agnieszki. Nawet wręcz przeciwnie. W książce jest dużo listów Jej do mnie, których oryginały znalazłem ostatnio w starej walizce z napisem Agusia. To jest właściwie powód powstania tej książki. Listy do Agnieszki pisałam przez piętnaście lat po jej śmierci, ale te z ostatniego roku wydają mi się ciekawsze, bo dotyczą spraw aktualnych. W książce jest też sporo...

To jest właściwie powód powstania tej książki. Listy do Agnieszki pisałam przez piętnaście lat po jej śmierci, ale te z ostatniego roku wydają mi się ciekawsze, bo dotyczą spraw aktualnych. W książce jest też sporo zdjęć, bo dotyczą tego, o czym piszę. Tamte, wzruszające, zblakły jak stary bibułkowy aniołek, ozdoba na choinkę, ale ich nie wyrzucę, bo nie powinno się działać pochopnie.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=42401

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=42401

LunaSowa | 2014-01-30
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Przeczytałam jednym tchem. Hanna Bakuła poprzez rozmowę ze zmarłą przyjaciółką - Agnieszką Osiecką otwiera przed czytelnikiem wiele nieznanych szczegółów z życia obu pań. Najważniejsza dla mnie jednak jest tu wielka przyjaźń, ogromna pomoc w cierpieniu. I tęsknota, gdy życie Jednej dobiegło kresu. I mimo wszystko ciągła Jej obecność. Gorąco polecam.

Maciej | 2017-11-19
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Książka-dokument. Zapis wspaniałej przyjaźni dwóch Artystek - Agnieszki Osieckiej i Hanny Bakuły. Ze strony HB to była chyba wręcz miłość. Nic dziwnego, Osiecka była kobietą fascynującą. Listy Bakuły do Osieckiej, i Agnieszki do Hanny, prezentowane są wraz z innymi wspomnieniami relacji obu pań.

Monika | 2015-02-08
Przeczytana: 01 lutego 2015

Nie bardzo mi się podobała. Przede wszystkim osoba pani Hanny nie przypadła mi do gustu. Może mam za bardzo tradycyjny tok myślenia i czytanie o kobiecie, która o co drugim mężczyźnie pisze 'były narzeczony' trochę razi. Prawdę mówiąc o Agnieszce Osieckiej nie dowiedziałam się niczego nowego, a mam w głowie za dużo informacji o osobie pani Hanny. Momentami miałam wrażenie, że próbuje się wypromować na śmierci koleżanki.

Kali | 2014-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Moja pierwsza książka Bakuły i na pewno zabiorę się za inne! Bardzo fajnie pisze, czasami chaotycznie, ale tak jakoś ciekawie i atrakcyjnie, że to nie przeszkadza. To, jak próbuje opisać dzisiejszą rzeczywistość tj. internet, myszkę, maile, smsy - super! Czasami musiałam zagryzać zęby, bo nie zgadzam się z niektórymi poglądami Bakuły i nie tak bym je Osieckiej przedstawiła!! Ale podsumowując - szkoda mi, że skończyłam już czytać.

Ewelina Kania | 2017-08-12
Iga883 | 2016-07-07