Zamyślenia

Wydawnictwo: Znak
83-7006-447-7
religia
Agnieszka

Na książkę złożyły się krótkie, choć dostarczające materiału do długich przemyśleń, inspirowane czytaniami biblijnymi refleksje księdza Malińskiego, od których wielu czytelników rozpoczynało cotygodniową lekturę „Tygodnika Powszechnego”.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,932,tytul,Zamy%C5%9Blenia

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,932,tytul,Zamy%C5%9Blenia

Wojciech Gołębiewski | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

TO WSPANIAŁA LEKTURA NIE TYLKO DLA KATOLIKÓW, LECZ DLA WSZYTSKICH, NAWET ATEISTÓW, JEŚLI TACY /wsród mądrych/ W OGÓLE ISTNIEJĄ.

Jednocześnie polecam ks.Malińskiego "KAZANIA NAJKRÓTSZE", które zaraz wprowadzę na portal. Obie książeczki, w wymiarze kieszonkowym, warto nosić z sobą, /jak Norwida/ by w wolnych chwilach do nich zerkać. A jest na co; zacznę od str.41:

"Prawdziwy koniec naszego świata nastąpi nie wtedy, kiedy lody skują całą Ziemie albo kiedy zapłonie jak zapałka. Prawdziwy koniec naszego świata nastąpi wtedy, gdy po raz ostatni istota ludzka zdobędzie się na bezinteresowny czyn. A potem zmienimy się w automaty...".

W przesłaniu Malińskiego na temat narodowych proroków, widzę zalecenie św. Augustyna wiary w autorytety /bo wg niego wiara przez duże W, dostępna jest tylko nielicznym, obdarzonym rozumem/, jak i Dostojewskiego, z jego wizją Boga narodowego. ...

Agnieszka | 2012-04-27
Przeczytana: 2003 rok

"(...) coraz wyraźniej słyszę szelest
sypiącego się piasku w mojej klepsydrze (...)"
/M. Maliński/

Rozważania o wierze i życiu.

Time_Lord | 2016-02-14
jolajka | 2013-04-06