szanty, piosenka żeglarska
muzyka

Publikacja ta, to znany na rynku śpiewnik żeglarski z wyborem stu najpopularniejszych szant i pieśni żeglarskich. Wydanie stanowi bardzo cenna pozycję na rynku wydawniczym publikacji tego typu.Książka wydana jest w pięknej szacie graficznej. Każdy utwór zaopatrzony jest w akordy gitarowe umieszczone nad strofą i refrenem. Do książki dołączona jest płyta z szantami z tekstami Franciszka Habera. Utwory wykonują najlepsi polscy szantmeni. Część z tych utworów stała się już przebojami, żeby wymienić „Sir captain Drake”, „Sławny kliper”, „Stary Bar na Woolwich Road”, czy „Ocean życia”. Spis utworów jest bardzo wyraźny pozwalający na szybkie odnalezienie szanty w książce.

wybór Franciszek Haber ; konsult. Paweł "Pablo" Koprowski i Andrzej Korycki

źródło opisu: Wielki Błękit, 2008