Chmury przeminą niebo zostanie

Tłumaczenie: Tadeusz Chudecki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
Le nubi passano, il cielo resta
978-83-7201-0
Inne
Agnieszka

"500 rozwianych myśli dla uporządkowanych dusz" Malutka książeczka zawiera w sobie pięćset mądrości, których mogą dociec jedynie nie spieszący się ludzie. Pięćset przyjaznych zaproszeń, które umożliwią nam zrozumienie «słodkich tajemnic» życia. Książka ta nie jest zbiorem sloganów. Jest zbiorem aforyzmów. Aforyzm, to skoncentrowany sposób myślenia, który pobudza rozum i uskrzydla duszę. To...

"500 rozwianych myśli dla uporządkowanych dusz"
Malutka książeczka zawiera w sobie pięćset mądrości, których mogą dociec jedynie nie spieszący się ludzie. Pięćset przyjaznych zaproszeń, które umożliwią nam zrozumienie «słodkich tajemnic» życia. Książka ta nie jest zbiorem sloganów. Jest zbiorem aforyzmów. Aforyzm, to skoncentrowany sposób myślenia, który pobudza rozum i uskrzydla duszę. To filiżanka kawy, którą pokrzepiła się nasza dusza. Aforyzm to poważna rzecz. Ziarnko gorczycy, które na pewno zakiełkuje. Trafny aforyzm już w swoim zarodku jest wymownym traktatem filozoficznym. Nie bez powodu aforyzmy cieszyły się wzięciem wśród wielkich głów tego świata. Bowiem «nawet za całe złoto tego świata, nie da się kupić ani jednego uderzenia serca, ani jednego przebłysku czułości».

źródło opisu: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=146

źródło okładki: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=146

Agnieszka | 2012-04-26
Przeczytana: 2002 rok

"To prawda, że nie możemy 'wyczytać' przyszłości,
możemy ją jednak 'napisać'."
/P. Pellegrino/

Cudowna książeczka z wieloma mądrościami życiowymi.

justi | 2012-04-26
Na półkach: Przeczytane, Religia