Broń precyzyjna

Wydawnictwo: Bellona
strzelanie, broń palna
Bubełe

Broń precyzyjna, taktyka działania strzelców wyborowych, techniki strzelań. Książka stanowi łatwy w odbiorze poradnik, zawierający opis niektórych konstrukcji broni. Została napisana dla kilku grup czytelników. Pierwsza, coraz liczniejsza, to myśliwi polujący na drapieżniki i szkodniki przy użyciu sztucerów typu varmint. Kolejną grupę jej czytelników niewątpliwie stanowią strzelcy sportowi...

Broń precyzyjna, taktyka działania strzelców wyborowych, techniki strzelań.
Kolejną grupę jej czytelników niewątpliwie stanowią strzelcy sportowi posługujący się bronią długą, zwłaszcza ci stojący u progu kariery zawodniczej.
Publikacja powinna także zainteresować żołnierzy zawodowych, strzelców wyborowych z formacji policyjnych i wojskowych oraz coraz liczniejszy krąg kolekcjonerów broni.

źródło opisu: Bellona, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ignac | 2019-09-13

Książka dostaje 8 - mimo tego, że jest bardzo nierówna - za bardzo udane rozdziały dotyczące karabinów z którymi autor miał do czynienia (sporo broni na szkodniki). Ta część pracy jest jak dla mnie wręcz wybitna.
Natomiast część będąca rysem historycznym jest baaardzo nierówna. Sowiecka interwencja i chwalenie pod niebiosa SMLE to jakaś pomyłka. Zaś stwierdzenie, ze na dystansie 200m SMLE miał jakąś zdecydowaną przewagę nad sowieckimi kałachami (w tym momencie już na amunicje 5.45 mm) to brednia. Każdy kto mógł porównywac i strzelać z obu karabinów wie, że AK na nowszą, mniejszą amunicję, na tym dystansie jest bardzo celny i strzela równie celnie co SMLE a za to dużo szybciej. Różnice zaczynają się pojawiać na 400m gdy dużo lżejszy pocisk kałasznikowa jest bardziej podatny na podmuchy wiatru i spowodowany tym znos.
Nota bene autor twierdzi, że celność brytyjskiej konstrukcji jest jakaś nadzwyczajna ale parę -naście stron dalej porównuje ze sobą Mosina (jedną z gorszych...

ryszpak | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Pozycja dla każdego myśliwego, nie tylko tego zaraz po egzaminach, szukającego dla siebie broni, ale również tego z dłuższym stażem, który chętnie odświeży sobie lub przyswoi nowe wiadomości.
Rys historyczny rozwoju karabinów wyborowych również bardzo ciekawy.

Koval | 2012-11-14
Na półkach: Przeczytane, Militaria
Przeczytana: 14 listopada 2012

Nie będę ukrywał, że Marek Czerwiński od dawna jest dla mnie autorytetem jeśli chodzi o współczesną broń palną, historię uzbrojenia (z naciskiem na broń strzelecką) oraz ogólnie rzecz biorąc strzelectwo sportowe i – nazwijmy to – cywilne. Postaram się jednak być obiektywny.
Rozpoczynamy historią broni precyzyjnej i samych jej użytkowników – snajperów. Autor poprzez liczne przykłady z różnych krajów pokazuje, iż we wprawnych rękach jest to bardzo skuteczny oręż mogący niejednokrotnie przesądzić o losach potyczki. Opisy starć armii rosyjskiej z czasów interwencji w Afganistanie dowodzą również efektywności w zasadzkach i polowaniach na rozdzielone pododdziały wroga. Podręcznikowym wręcz przykładem na dowiedzenie tej tezy jest wojna radziecko-fińska, gdzie niesamowita przewaga Związku Radzieckiego pod każdym możliwym względem nie przełożyła się na spodziewane efekty. Fińscy snajperzy prowadzący ogień z ukrycia, zaskoczenia, przy sprzyjających warunkach terenowych i pogodowych, byli w...