Bibliografia literatury dla dzieci i młodzieży - wiek XIX: literatura polska i przekłady

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
978-83-235-0473-3
Róża_Bzowa

Prezentowana publikacja zawiera wykaz literatury dla dzieci i młodzieży wieku XIX stanowi zatem wprowadzenie do wydanych wcześniej analogicznych bibliografii dotyczących późniejszych okresów, czyli: "Bibliografia literatury dla dzieci i młodzieży 1901-1917" (Warszawa 2005), "Bibliografia literatury dla dzieci i młodzieży 1918-1939" (Warszawa 1995); warto wspomnieć, że istnieją też odpowiednie wykazy za lata 1945-1960.
Autorka wykonała ogromną pracę, zestawiając książki i czasopisma adresowane do dzieci. Zaopatrzenie bibliografii w indeksy: autorów i współpracowników; drukarzy, nakładców i wydawców; tytułów oraz serii, znakomicie wzbogaca zawartość informacyjną przygotowanego zbioru. Pozycja ta jest bezcenna dla każdego badacza kultury czy literatury dziecięcej i młodzieżowej wieku XIX.

źródło opisu: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2010

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4578