Mistycy wczesnochrześcijańscy. Wizje Boga u mistrzów duchowych.

Tłumaczenie: Ewa Elżbieta Nowakowska
Seria: Mysterion
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
religia
Revenga

Bernard i Patricia McGinnowie napisali niezwykłą, urzekającą książkę będącą zbiorem mądrości największych mistrzów chrześcijaństwa. Każdy rozdział przedstawia nauki danego mistyka i ukazuje, w jaki sposób możemy je wykorzystać we współczesnych czasach i odnieść do własnego życia. Książka rozpoczyna się od przedstawienia rozmaitych praktyk, które pomagały mistykom odnaleźć Boga. Należały do nich święte teksty Pisma, życie kontemplacyjne i modlitwa. Następnie autorzy prowadzą nas przez proces przemiany wewnętrznej w Bogu, połączonym z nieustannym poszukiwaniem, wiedzą w niewiedzy i natchnieniem Trójcy Świętej, a na koniec ofiarowują dwie modlitwy, które mogą się okazać się pomocne w naszej duchowej wędrówce.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2008.

źródło okładki: www.wuj.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!