Dziwny przypadek papierowego Yody

Cykl: Papierowy Yoda (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Strange case of Origami Yoda
Róża_Bzowa

Historia papierowego Yody wiąże się z szóstą klasą pewnego gimnazjum. Jeden z jej uczniów, Dwight, uważany za klasowego frajera, w jednym jest dobry - jest mistrzem origami. Pewnego razu stworzył pacynkę papierowego Yody z Gwiezdnych wojen. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że papierowy Yoda stał się klasową wyrocznią! W prawdziwie mądry sposób rozstrzyga najróżniejsze dylematy? od stosunkowo prostych związanych z tym, jak wejść do klasy w mokrych spodniach i nie ośmieszyć się, po zdecydowanie bardziej skomplikowane problemy damsko-męskie. Całą klasę nurtuje pytanie, co się kryje za odpowiedziami Yody. Może prawdziwa Moc? Świetnie ilustrowana, dowcipnie napisana książka dla gimnazjalistów obu płci. Wkrótce ciąg dalszy.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2012

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

andeś | 2016-10-03
Przeczytana: lipiec 2013

Gdy po raz pierwszy natknęłam się na tę pozycję podczas plątania się po bibliotece, wybuchłam śmiechem. Darth Paper? Ale żenada - pomyślałam i szukałam dalej.
Jakiś rok później, mój młodszy brat zafascynowany Gwiezdnymi Wojnami, przytargał tę książkę z biblioteki. Zaciekawiona, sięgnęłam. I nie żałuję :)
Książka opowiada o przygodach kilku chłopców. Zmagają się z typowi szkolnymi problemami, które pomaga im rozwiązać... Papierowa kukiełka ich dziwacznego kolegi. Mimo że na taką literaturę jestem chyba troszkę za stara, bardzo mi się podobało, polecam obie części "Papierowego Yody" :)

eR_ | 2015-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Historia papierowego Yody wiąże się z szóstą klasą pewnego gimnazjum.

Jeden z jej uczniów, Dwight, uważany za klasowego frajera, w jednym jest dobry – jest mistrzem orgiami. Pewnego razu stworzył pacynkę papierowego Yody z Gwiezdnych wojen.

Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że papierowy Yoda stał się klasową wyrocznią! W prawdziwie mądry sposób rozstrzyga najróżniejsze dylematy – od stosunkowo prostych związanych z tym, jak wejść do klasy w mokrych spodniach i nie ośmieszyć się, po zdecydowanie bardziej skomplikowane problemy damsko-męskie.

Tyle dowiadujemy się z okładki.

Dziwny Przypadek Papierowego Yody jest zapisem różnych zabawnych sytuacji związanych z tymże zabawnym Yodą-origami.
Jeśli jesteście ciekawi, w internecie jest mnóstwo stron które doradzą jak zrobić takiego yodę, a kto wie, może będzie także i Wam doradzał w każdej sprawie, jak naszym bohaterom.
Również w...

Pikakoxer77 | 2017-04-15
Na półkach: Przeczytane, Śmieszne
Przeczytana: 2016 rok

Yoda - mistrz Jedi Papierowy Yoda - ktoś, kogo można spytać o często dziwnie brzmiącą, ale przydatną radę (twista nauczyć się musisz) Pomaga on bohaterom w różnych trudnych sytuacjach nie ruszając się nawet z palca Dwighta (chłopca, który go stworzył). Ubaw po pachy!

Ithilnar | 2014-06-21

Książek, których akcja toczy się w uniwersum Gwiezdnych wojen jest mnóstwo. Kiedyś sama kupowałam niemal każdą nową pozycję zapychając niemiłosiernie półki, ale teraz starannie je selekcjonuję. Podobnie jest z albumami czy przewodnikami - fani mogą jedynie narzekać na brak pieniędzy, by kupić to wszystko. Co jednak z książkami o samych fanach? O byciu wielbicielem Star Wars i życiu z tym na co dzień? Delikatnie mówiąc, posucha.

Dziwny przypadek papierowego Yody to niejako książka o tym, jak to jest być fanem. Głównymi bohaterami są uczniowie, którzy korzystają z rad Yody zrobionego z papieru. Dzieciaki zastanawiają się, czy pacynka jest prawdziwa - przecież daje same dobre rady i niejednokrotnie uratowała ich z opresji! Pomaga jak nikt inny i wszystko wie. A może jednak nie? Może to oszustwo Dwighta, dziwnie zachowującego się chłopaka, który jest fanem origami i zrobił Yodę?

Książka jest swoistym archiwum opowieści zebranych przez chłopca o imieniu Tommy, które mają dowieść...

| 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Książka bardzo fajna, przyjemnie się ją czyta.

Historia papierowego Yody wiąże się z szóstą klasą pewnego gimnazjum.

Świetnie ilustrowana, dowcipnie napisana książka dla gimnazjalistów obu płci.

Demi | 2015-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2015

Papierowy Yoda rozwiązuje problemy w szkole ... Nam też się przyda

Amelia | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, C- Dobre
Przeczytana: 2013 rok

Może jest dla dzieci, ale przeczytałam ja i nie żałuję. Dała mi świetną godzinę dobrze spędzonego czasu :P

Biblioteka Szkolna | 2016-04-07

,,Zasadnicze pytanie brzmi: czy papierowy Yoda jest prawdziwy?” Tymi właśnie słowami rozpoczyna się małe śledztwo Tommy’ego. Chłopak chodzi do szóstej klasy gimnazjum McQuarriego. Ma swoją grupkę znajomych, z którymi między innymi jada lunch. Są nimi Harvey, Kellan i, niestety, Dwight – ekscentryczny rówieśnik Tommy’ego, uznawany za szkolnego dziwaka, który umie świetnie składać origami.
Pewnego dnia Dwight pojawia się w szkole z papierową figurką mistrza Yody. Niesamowite moce pacynki ujawnione zostają podczas szkolnej dyskoteki, gdy papierowy jedi ratuje Tommy’ego przed pewną kompromitacją. Właśnie wtedy chłopak postanawia rozpocząć śledztwo mające na celu odkrycie, czy papierowy Yoda jest prawdziwy. Razem z Harvey’em zakłada archiwum, w którym zapisują wszystkie sytuacje związane z mądrością Yody, a potem razem je komentują.
Książka nie jest długa, ale za to bardzo wciągająca. Przy większości opisanych sytuacji można się nieźle uśmiać. Polecam ją dosłownie...

radkli | 2016-01-04
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Bardzo fajna książeczka nie tylko dla dzieci. Osobiście kojarzyła mi się nieco z "Mikołajkiem". Godna uwagi i polecenia.

Blue15 | 2012-12-11
Przeczytana: 12 grudnia 2012