Poezje wybrane tom II

źródło okładki: gagatkowa - zdjęcie autorskie na potrzeby LubimyCzytac.pl

gagatkowa | 2012-05-29
Na półkach: Przeczytane, Poezja
Przeczytana: 05 lutego 2012

Zawiera ok. 59 wierszy w tym: Woda; W rzece Heraklita; Wiersz ku czci; Rozmowa z kamieniem; Radość pisania; Pejzaż; Album; Dworzec; Żywy; Urodzony; Niewinność; Przylot; Tarsjusz; Do serca w niedzielę; Akrobata; Fetysz płodności z Paleolitu; Sto pociech; Szkielet jaszczura; Fotografia tłumu, Wszelki wypadek; Zdumienie; Urodziny, Wrażenie z teatru; Listy Umarłych; Prospekt; Powroty; Odkrycie; Przemówienie w biurze znalezionych rzeczy; Allegro, Ma Non Troppo; Klasyk; Pochwała snów; Miłość szczęśliwa; ***; Pod jedną gwiazdką; Wielka liczba; Podziękowanie; Psalm; Żona Lota; Widziane z góry; Eksperyment; Parada wojskowa; Terrorysta, on patrzy; Miniatura średniowiecza; Portret kobiecy; Ostrzeżenie; Cebula; Pokój samobójcy; Jabłonka; Pochwała złego o sobie mniemania; Życie na poczekaniu; Nad Styksem; Utopia; Liczba Pi; Dzieci epoki; Tortury; Pisanie życiorysu; W biały dzień; Krótkie życie naszych przodków i na dodatek 10 stron noty biograficznej.