Jeszcze wszystko przed nami

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02981-7
literatura piękna
Natashiin

Zbiór pogodnych, utrzymanych w ciepłym, nostalgicznym tonie miniatur prozatorskich Bułata Okudżawy- "Jeszcze wszystko przed nami"- trafia do polskiego czytelnika po raz pierwszy. To wyjątkowa okazja do spotkania z Okudżawą- prozaikiem, autorem, który znany był dotąd przede wszystkim jako poeta i pieśniarz.

źródło opisu: okładka książki

Marzeniae | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Jest to bolesne zetknięcie się z gorzką prawdą o socjalizmie przez osoby, które zawierzyły tej iluzji. Książka pokazuje etapy entuzjazmu, pełnego oddania się "dobrej sprawie", zwątpienia, nadziei i zagubienia.
Pozycja jest bardzo smutna, zwłaszcza gdy patrzymy na tę złudną rzeczywistość oczami entuzjastów i powoli odkrywamy, że coś jest jednak nie tak...
Dodane krótkie anegdotki autora bardziej zbliżają nas do tego świata absurdu i pokazują jak ograniczano człowieka.

Medellin | 2015-04-01
Przeczytana: 31 marca 2015

Bułata Okudżawę widzimy w tej książeczce od mniej znanej, prozatorskiej strony. Ale za to jaka to proza! Opowiadania są napisane niezwykle ciepłym, dowcipnym, autoironicznym językiem. Wielki poeta i pieśniarz dzieli się z nami anegdotami z własnego życia i nieważne czy opisuje swoje spotkanie z królową Szwecji czy maleńkim gryzoniem, to opowieści są tak barwne i pełne emocji - nieraz bardzo silnych, że współuczestniczymy w ich przeżywaniu do końca, aż do świetnie zarysowanej puenty.