Góry dla niecierpliwych

Wydawnictwo: G+J
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
przewodnik, góry, polska

Przewodnik Góry dla niecierpliwych opisuje 41 wycieczek po polskich Sudetach i Karpatach, oferując gotowe recepty na jednodniowe górskie wędrówki. Wszystkie trasy przebiegają szlakami turystycznymi, prowadzącymi do najpiękniejszych miejsc w polskich górach. To książka dla wszystkich turystów, zarówno dla tych, którzy już chodzą po górach, jak i dla dopiero zaczynających swoją górską przygodę. Znajdziesz tu opisy rodzinnych wycieczek, na które mogą wybrać się razem dzieci, rodzice i dziadkowie. Przewodnik Góry dla niecierpliwych to swoisty ?gotowiec? dla wszystkich zapracowanych. Nie trzeba już nic wymyslać. Wystarczy zapiąć pasy lub kupić bilet i wyruszyć na podbój naszych pięknych gór. Najlepiej w towarzystwie przyjaciół i rodziny. W książce znajdziesz: - najpiękniejsze górskie szlaki, - najpopularniejsze miejscowości w górach, - wycieczki dla początkujących i zaawansowanych turystów, - opis tras w formie czytelnych punktów, - wyciągi krzesełkowe i kolejki gondolowe, - najpiękniejsze panoramy górskie w Polsce, - schroniska turystyczne w polskich górach. Warto aktywnie wykorzystać wolny czas i spędzić go w górach z rodziną lub przyjaciółmi. Spotkajmy się na szlaku. Dariusz Jędrzejewski jest fotografem i autorem książek historycznych: Niemiecka Broń Pancerna 1939?1945, Sojusznicy Panzerwaffe ? Bułgarskie Wojska Pancerne oraz Sojusznicy Luftwaffe, a także przewodników turystycznych: Kraków oraz Poznań w serii Miasta dla Ciekawych, Okolice Krakowa oraz Zakątki na urlop i weekend w serii Miejsca Magiczne. Jego zdjęcia ukazały się w przewodnikach i albumach wydawnictw Hachette, Muza i Carta Blanca.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J RBA, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Prometeusz | 2014-12-31

Ta książka ma jedną wielką wadę, a mianowicie brak w niej mapek opisanych szlaków. Autor wszystko opisuje "na sucho".

radek87pl | 2016-08-01
slodkie_usta | 2015-07-21