Tajemnica dworu w Romanach

Cykl: Tropem staropolskich przekładów Biblii (tom 1)
Wydawnictwo: Maciej Nowicki
przygodowa
jasmina

Jakie tajemnice może kryć wiejski dwór? Na czym tak naprawdę polega wartość staropolskich przekładów Pisma Świętego? Dokąd prowadzi starożytna inskrypcja na zabytkowej parkowej altanie? Odpowiedzi w na poły przygodowej na poły sensacyjnej powieści, która bez odwołania do przemocy, spirytyzmu, magii czy wulgaryzmów wciąga w zaskakującą, chwilami humorystyczną intrygę osadzoną w ogniu...

Odpowiedzi w na poły przygodowej na poły sensacyjnej powieści, która bez odwołania do przemocy, spirytyzmu, magii czy wulgaryzmów wciąga w zaskakującą, chwilami humorystyczną intrygę osadzoną w ogniu wielowiekowej walki o przekaz wiarygodnego tekstu Biblii.

Wyborna pozycja dla wszystkich, którzy lubią spędzać długie wieczory siedząc w głębokim fotelu z kubkiem gorącej herbaty w jednej ręce i książką w drugiej... bez poczucia straty czasu.

Wydanie 3 poprawione i zmienione.
Wydano nakładem autora.

źródło opisu: Maciej Nowicki, 2016

źródło okładki: Wydawca

Paweł | 2015-12-25
Przeczytana: 2013 rok

Pierwsza przeczytana przeze mnie książka tego autora, która spowodowała chęć sięgnięcia po kolejne. Z hedonistycznego punktu widzenia to może ten głęboki fotel i szklanka herbaty przy czytaniu książek wymienione w recenzji do tego się przyczyniły, głębszą motywację dał podtytuł "rzecz o miłości i nienawiści do Biblii". Kto dzisiaj ma pojęcie, że ta Księga ksiąg wzbudzała przez wieki i miłość, ale i nienawiść? Okazało się, że autor rzeczywiście ma o tym sporo do powiedzenia, no i buduje na tyle lekką i zaciekawiającą fabułę, że temat szybko staje się czytelnikowi bliski. W usta nieco przemądrzałego i do bólu dociekliwego muzealnika Oskara autor wkłada wiele cennych informacji: o słynnych przekładach Biblii, skrybach, tłumaczach, fundamentalnych kodeksach potwierdzających autentyczność tekstu Biblii... Od momentu, gdy znawca Biblii staropolskiej zaparkował samochód przed dworem, do chwili, gdy musi się z nim pożegnać, staje się dla czytelnika na tyle dobrym znajomym, że ma się ochotę...

Jerzy | 2016-07-13
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Powieść " Tajemnica dworu w Romanach to moja pierwsza przygoda z twórczością Autora.
Dzięki lekturze spędziłam przyjemny czas równocześnie sporo dowiadując się na temat przekładów biblijnych i ich zawiłych dziejów.
Powieść z jednej strony koi przyjemną atmosferą jaka towarzyszy bohaterom od pierwszych stron, z drugiej zaś bawi inteligentnymi, często podszytymi ironią dialogami oraz intryguje ciekawym tematem i tajemnicą, w którą czytelnik stopniowo jest wciągany. Dodam, że z tajemnicą czytelnik pozostaje po zakończeniu lektury, co zachęca do dalszego zagłębiania się w losy bohaterów.
Doskonała pozycja dla osób lubiących intrygi, tajemnice i niemałą dawkę wiedzy.

jasmina | 2013-08-01

Powieść przygodowo-sensacyjna, zdecydowanie jedyna w swoim rodzaju, nawet nie wiem, jak ją mądrze zakwalifikować. Fajnie się czyta, ale nie jest to kolejna komercyjna wydmuszka bez głębszej treści, spokojna głowa. Ciekawe informacje szmacznie podane. Polecam z czystym sumieniem.

Wydawnictwo powinno jednak dostać w zęby za dystrybucję (więcej niż słaba). Ja miałam szczęście, bo dostałam książkę w prezencie. Zainteresowani mogą powieści A.O.A. kupić tylko przez sieć: galeria.drzwi@gmail.com

Nika | 2016-09-24

Sympatyczna, dowcipna i wciągająca powieść.
Współczesna, a osadzona w historii.
Sposób nakreślenia postaci sprawia, że chce się spędzać czas w ich towarzystwie.

Marta84 | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

No i takich książek szukałam - na rozgrzanie zamiast kubka herbaty, pobudzenie wyobraźni i przeniesienie się w bliską mi scenerię, chwilowe oderwanie a nawet zapomnienie, trochę pomijanej historii i szczyptę wyrafinowanego humoru, mmomentami zgryźliwosci... Świetna lektura z przyjemnością przeczytam kolejną część - polecam wymagającym...

Konrad | 2015-12-02
Na półkach: Posiadam

Jestem pod wrażeniem treści i sposobu przekazania informacji przez Autora. Wesoła i odważna pozycja.Polecam.

Pająk | 2016-10-31

Szanowny Panie Oskarze,
prawdopodobnie nigdy bym nie przeczytał tej książki gdyby nie fakt że dostałem ją w prezencie. Leżała sobie jakiś czas, a gdy spoglądałem na nazwisko, tytuł i okładkę to mówiłem sobie "nie mam czasu". Ale któregoś pięknego popołudnia odważyłem się. No i się zaczęło - nieprzespane noce i zaczerwienione oczy. To że nie od razu udało mi się zdobyć pozostałe tytuły z tej serii , to może i dobrze bo pewnie bym zawalił ważniejsze sprawy. Proszę niech Pan nie przestaje pisać, bo ten temat w który się Pan "wstrzelił" ogromnie mi leży na sercu.

Pluszak | 2016-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Książka jest rewelacyjna daje dużo do myślenia,jest wiele ciekawostek rzeczy o których się nie widziało przyjemna wciągająca teraz zabieram się za kolejna GNIEZNA RETRO to ogromny zaszczyt znać Pana osobiście a jeszcze większy czytać Pana książki jest pan niesamowitym pisarzem Polecam książki tego autora 😊

Daniel Miedzik | 2015-12-18
Na półkach: Ulubione

Tą książkę również czyta się bardzo przyjemnie, zabawna, pełna akcji :) od niej zacząłem swoją przygodę z książkami Amosa, przeczytałem kolejne 2 książki - i na pewno to nie jest koniec! :)

Ataman Piotr | 2013-07-30
Przeczytana: 08 maja 2013

Absolutna nowość na polskim rynku wydawniczym. Niszowa powieść dla lubiących historię literatury, humor i odrobinę sensacji w kontekście niepowtarzalnej księgi jaką jest biblia.