978-83-7576-116-0
dyplomacja, Polska, polityka
historia
Danway

Celem tego niezwykle bogato ilustrowanego albumu jest ukazanie głównych kierunków polskiej polityki zagranicznej od początku istnienia państwa polskiego do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Instytucje i postaci, które miały wpływ na rozwój stosunków dyplomatycznych Polski, ukazane zostały w kontekście historycznym. Bogata ikonografia – reprodukcje dokumentów, historyczne wydarzenia na obrazach mistrzów, skarby polskiej historii i kultury oraz współczesne fotografie istotnych dla Polski miejsc – czynią ten album niezwykłym i wartościowym spotkaniem z polską historią. Projekt graficzny: Maciej Buszewicz.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/index.php?s=karta&id=345

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/index.php?s=karta&id=345