Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom 3

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Autorytety informatyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
The Adobe Photoshop Lightroom 3 Book for Digital Photographers (Voices That Matter)
euro_proof

Uwaga! Scott Kelby znów wkracza do akcji. Tym razem swoją uwagę poświęca wyjątkowemu narzędziu, niezbędnemu w każdej cyfrowej ciemni — Adobe Photoshop Lightroom 3. Aplikacja ta charakteryzuje się niesamowitą intuicyjnością, elastycznością oraz ogromem funkcji. Dzięki niej Twoje fotografie nabiorą nowego charakteru oraz profesjonalnego wyglądu. Jednak uważaj: jeżeli szukałeś książki, która opisuje sposób działania każdego suwaka, nie trafiłeś na właściwą pozycję.

Scott z właściwą sobie lekkością skupia się na procesie obróbki zdjęcia jako całości. Nie znajdziesz tutaj zbędnych technicznych monologów oraz niepotrzebnych informacji. Wśród rzeczy, które z pewnością Ci się przydadzą, warto wymienić: sposoby na łatwy import zdjęć do programu, metody zarządzania biblioteką zdjęć, maksymalne wykorzystanie możliwości filtrów i efektów oraz korygowanie zdjęć. Ponadto dowiesz się, jak tworzyć ujęcia panoramiczne, używać techniki HDR, tworzyć pokazy slajdów i publikować Twoje zdjęcia. Zakres informacji omawianych w tej książce sprawia, że jest ona jednym z najlepszych podręczników do programu Lightroom, a osoba autora gwarantuje czystą przyjemność lektury.

Przenoszenie zdjęć z aparatu do komputera
Zaznaczanie sekwencji zdjęć
Importowanie filmów wideo
Zalety formatu Adobe DNG
Metody zarządzania bibliotekami
Wykorzystywanie tagów do oznaczania zdjęć
Wykorzystywanie danych z odbiornika GPS
Dostosowywanie programu do własnych potrzeb
Tworzenie efektu winiety
Metody bezpiecznego eksperymentowania ze zdjęciem
Wykonywanie miejscowej korekty zdjęć
Retuszowanie portretów
Usuwanie szumu ze zdjęć
Prostowanie ujęć
Publikowanie fotografii
Wydruk zdjęć
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoje zdjęcia były jeszcze lepsze!

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl