Gdy stajesz się mamą

poradniki
Nikodem

Nowe, zaktualizowane wydanie poradnika! Wyczerpujący, napisany prostym językiem poradnik dla przyszłej mamy, który pomoże zrozumieć zmiany zachodzące tydzień po tygodniu w organizmie kobiety. Każdy tydzień ciąży opisano w osobnym rozdziale, aby łatwiej było zrozumieć zmiany zachodzące w organizmie kobiety i poznać rozwój dziecka od momentu poczęcia do narodzin.

Dorota | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Połączenie podręcznika do biologii dla gimnazjów z poradami rodem z Pani Domu. Ciężarna kobieta jest w tej książce traktowana jak ubezwłasnowolniona istota, która głównie ma się nie przemęczać. Może oczywiście uprawiać sport, ale tylko taki, który nie powoduje zadyszki (mniej więcej na tym poziomie są rady w tym poradniku). Już sama lektura sprawia, że przyszła mama czuje się gorzej.

Gdy kilka lat temu po raz pierwszy w życiu zobaczyłam dwie kreseczki na teście ciążowym oprócz ogromnej euforii w mojej głowie zrodziły się również myśli, że teraz mój organizm przejdzie "burzę". Wszystko zacznie się zmieniać, a hormony zaczną dawać mi się we znaki. Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tych zmian, lecz tak naprawdę bez odpowiedniej lektury wiele sytuacji dla nas jest nie lada zagadką. A więc by szczęśliwie i bez obaw przeżyć te 9 miesięcy warto sięgnąć po jakąś ciekawą i jednocześnie mądrą książkę.

Ja taką znalazłam bez kłopotu. Wśród wielu pozycji tego typu wybrałam jedną, która towarzyszyła mi przez cały ten czas. Zaglądałam do niej niemalże codziennie, co niestety bardzo odbiło się na jej wyglądzie ;) Była jednak dla mnie encyklopedią wiedzy, o której nawet nie śniłam.

Gdy wydawnictwo Hachette zaproponowało mi zapoznanie się z tym poradnikiem pomyślałam, że i tak nic nie przebije "mojej" książki, którą tak bardzo pokochałam. Nawet sobie nie wyobrażacie, jak się...

Anna_R | 2012-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2012